Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Oyuncu odaklı akıllı telefon Nubia Play duyuruldu!

Oyuncu odaklı akıllı telefon Nubia Play duyuruldu!

Telefondan oyun oynamak gerçekten ayrı bir tutku. İster Android bir akıllı telefona sahip olun isterseniz iOS bir telefona, her şeklide de oyun oynamak gerçekten keyifli bir hale gelebiliyor.

Oyunlar için özel donanımlar ile geliştirilen akıllı telefonlar mobil oyun deneyimini oldukça yükseltiyor. Bu telefonlara yeni bir üye geliyor: Nubia Play

Bildiğiniz gibi ZTE’nin alt markası olan Nubia, orta segmentte konumlandırdığı 5G özellikli yeni akıllı telefonu Nubia Play’i duyurdu. Oyunseverlere hitap eden bu telefon özellikleriyle dikkat çekiyor.

Telefon ilk bakışta şık bir tasarımla bizi karşılıyor. Şu sıralar pek çok akıllı telefonda gördüğümüz gibi, ekranın içine gömülü parmak izi teknolojisine yer verilen Nubia Play, daha başarılı bir mobil oyun deneyimi için çift dokunuşlu özel tuşlar ile geliyor. Telefon için üç farklı renk sunuluyor, bunlar siyah, beyaz ve mavi. 

Orta segment telefonlar arasında yaşanan rekabete katılan Nubia Play, işlemci tarafında Qualcomm’un Snapdragon 765G'ye güveniyor.

Oyun telefonu olarak tasarlandığını söylediğimiz bu modelin bir de sıcaklığı neredeyse 16 dereceye kadar düşüren  soğutma sistemi bulunuyor. 

Grafik tarafında ise telefonda Adreno 620 kullanılmış. Bunun yanında telefonun ekranı 144Hz yenileme hızına sahip.

Telefon 6,65 inçlik bir FHD+AMOLED ekran ile kullanıcılarının karşısına çıkmayı planlanken ön kameranın 12 MP olduğunu görüyoruz.

Arka taraftaki kamera kurulumunda karşımıza dörtlü kamera kurulumu çıkıyor. 48 MP ana kameraya 8 MP ultra geniş açı sunan kamera, 2 MP makro kamera ve 2 MP derinlik sensörü eşlik ediyor. 

Akıllı telefon, isteğe göre 6 GB8 GB RAM ile karşımıza çıkarken, depolama tarafında 128 GB, 256 GB seçenekleri sunuyor. 

Nubia Play oyunseverlere 5.100 mAh büyüklüğünde bir batarya sunuyor bunun yanında kutusundan 30W hızlı şarj desteğine sahip şekilde çıkıyor.

Android 10 ile kutudan çıkan Nubia Play, NubiaUI 8.0  arayüzüyle sunuluyor. 5G bağlantı özelliğine sahip telefonun farklı fiyatlandırma seçenekleri bulunuyor.  339 dolar ile 424 dolar aralığında fiyatı değişen telefonun 24 Nisan 2020 tarihinde Çin'de satışa sunulacağı söyleniyor.