Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Death Stranding PC sürümünü bekleyenlere kötü haber: Ertelendi!

Death Stranding PC sürümünü bekleyenlere kötü haber: Ertelendi!

Corona virüsü sebebiyle bir erteleme daha geldi. Death Stranding PC sürümü için kullanıcılar nefeslerini tutmuş oyunun çıkacağı günü bekliyordu. Resmi kaynakların yeni duyurduğuna göre oyunun çıkış tarihi birçok şeyi etkilediği gibi Corona virüsü sebebiyle ertelendi. Kojima Productions imzası taşıyan oyunun yakın zaman içinde çıkması bekleniyordu. 

PC tarafına geleceğinin duyurulmasıyla oyunseverleri heyecanlandırmaya yeten geliştiriciler şimdi de Corona virüsü sebebiyle Death Stranding için yeni bir tarihi işaret ediyor: 14 Temmuz. Birkaç ay ertelenmiş olan oyunun PlayStation 4 tarafında önemli bir oyuncu kitlesi bulunuyor. 

Erteleme kararını Twitter hesabından bildiren geliştirici şirket, evden çalışmaya başlayan oyun ekibinin kullaınıcıların karşısına herhangi bir sorun ile oyun çıkartmamak için 14 Temmuz 2020 tarihine erteleme yaptıklarını duyurdu.

Oyunun erteleme kararı alınmadan önce 2 Haziran 2020 tarihinde kullanıcılar ile buluşması planlanıyordu. Oyun Steam ve Epic Games gibi oyun mağazalarında 399 TL gibi bir fiyata satışa sunulacak deniyor.