Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri F1 Espor Monako GP’nin kazananı Tolga Can oldu!

F1 Espor Monako GP’nin kazananı Tolga Can oldu!

Motorsport Türkiye, Ortombo Akademi ve Flank Esports ortaklığıyla düzenlenen F1 Espor Turnuvası'nın Monako ayağında kazanan Tolga Can oldu.

Corona virüsü sebebiyle ertelenen yarışların heyecanı dijital dünyada devam ediyor. Ülkemizde Motorsport Türkiye, Ortombo Akademi ve Flank Esports ortaklığıyla düzenlenen F1 Espor Turnuvası geçtiğimiz hafta düzenlenen Monako GP ile devam etti. Genel sıralamayı doğrudan etkileyen yarışta kıyasıya mücadele son tura kadar sürdü. Yarışın kazananı Tolga Can olurken Emir Sert ikinci, Ömer Sabri Karagöz ise üçüncü sırada geldi. 

Sıralama turunu 1:09.427'lik zaman dilimiyle tamamlayan Tolga Can, pol pozisyonunu aldı. İkinci sıradaki Emir Sert 1:09.536, üçüncü Davut Deniz ise sıralama turunu 1:10.158'de tamamladı. İlk 10'a giren pilotların tamamı yarışa yumuşak lastikle başladı. Geride kalan isimler ise tercih ettikleri farklı lastikleri kullandı.

Yarış başlangıcının ardından bazı sürücüler kural ihlalleri nedeniyle ceza aldı ve bu ceza yarışı tamamladıkları zamanın üstüne eklendi. Yarışı bir süre lider götüren Emir Sert, aldığı 3 saniyelik cezanın ardından Tolga Can'ın gerisine düştü ve ilk sırayı kaçırdı. tolga Can ise yarış boyunca hiç ceza almadı.

Motorsport Türkiye, Ortombo Akademi ve Flank Esports ortaklığıyla düzenlenen turnuvanın şampiyonu, Ortombo GT Kokpit'in sahibi olacak. Playstation 4 konsolu üzerinden yapılan yarışlara katılmak için Ortombo Akademi'ye sosyal medya hesapları üzerinden mesaj atarak iletişime geçebilirsiniz.