Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Oppo’dan Neon Genesis Evangelion tutkunları için sınırlı sayıda üretilen akıllı telefon!

Oppo’dan Neon Genesis Evangelion tutkunları için sınırlı sayıda üretilen akıllı telefon!

Oppo şu sıralar farklı modellerdeki telefonlara imza atıyor. Farklı şirketlerle kurduğu ortaklıklar ve işbirlikleri ile birlikte diğer akıllı telefon modellerinden ayrılmayı planlayan Oppo şimdi ise karşımıza 1995 yılı yapımı olan Neon Genesis Evangelion adlı animeyi telefonun tasarıma taşıyor. Oppo Ace 2 EVA Edition adı verilen bu özel koleksiyon akıllı telefonun tasarımında mor, yeşil ve siyah renkleri kullanılmış durumda. Animenin de tutkunu olanlara seslenen bu özel seri sınırlı sayıda üretildi. 

Hem telefonun arka kapak tasarımında Neon Genesis Evangelion imzası görülürken hem de telefonun çıktığı kutunun da buna özel olarak tasarlandığı görülüyor.

Animenin 25. yılına özel olarak tasarlanan bu akıllı telefon, gerçekten de eğlenceli bir tasarıma sahip. Her koleksiyon telefonda olduğu gibi Neon Genesis Evangelion temasıyla birlikte geliyor telefon. Arka plan, telefonun temasının rengi animeye uyumlu hale getirilmiş olarak kutudan çıkıyor. Telefonun kutusunun içinde bir de özel tasarım bir şarj cihazı, kablosu ve kulaklığı da bulunuyor. 

Telefonun teknik detaylarında ise şunlar yer alıyor: İşlemci tarafında Snapdragon 865'ten güç alan modelde, 8 GB RAM ve 256 GB dahili depolama alanı bulunuyor.

Ekran tarafında ise FHD+ karşımıza çıkıyor. 6,5 inç AMOLED ekrana yer verilen telefonda 90 Hz'lik bir ekran tazeleme hızı bulunuyor. Oyun performansının yüksek olacağını bu ekran ve işlemci ile söyleyebiliyoruz. Ses tarafında ise Dolby Atmos desteği ile karşımıza çıkan telefonun, kamera kurulumları da fena sayılmaz. 

Ön tarafta karşımıza 16 Megapiksellik bir kamera çıkıyor. Arka tarafta ise bizi 4 kamera karşılıyor. Ana kamerada 48 Megapiksel tercih edilen telefonda, 8 Megapiksellik ultra geniş açılı bir kamera, ve 2 adet 2 Megapiksellik kamera konumlandırılmış durumda. 

Oppo Ace 2 EVA Edition 1 Haziran 2020 tarihinde Çin'de satışa çıkıyor. Telefonun fiyatı 616 dolar olarak açıklandı. Bunun yanında özel koleksiyona dahil edilen saat ve kulaklık ayrı satılıyor. Bunlardan kulaklığın fiyatı, 56 dolar olacakken, saatin fiyat etiketinde 308 dolar yazacak.