Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Oyunları daha eğlenceli hale getirecek HP Reverb G2 VR başlığı tanıtıldı!

Oyunları daha eğlenceli hale getirecek HP Reverb G2 VR başlığı tanıtıldı!

HP Reverb G2 oyunları daha eğlenceli hale getirmek için hazırlandı. HP Reverb G2 tanıtılmasının ardından gözler özelliklerine ve fiyatına çevrildi. Bildiğiniz gibi VR başlıklar şu an için beklendiği kadar uygun fiyatlı değiller, ya da sunduğu konforsuz özelliklerden dolayı tercih etmek istenmiyor. Bununla birlikte HP Reverb G2, ile bunun aşılması hedefleniyor. 

Sanal gerçeklik teknolojisi hayatımıza girdiği andan itibaren dikkat çeken teknolojiler arasında yerini aldı. Dikkat çeken teknolojiler arasında yer alıyor ancak hayatımıza entegre olamıyor maalesef ki. Bunun değişmesi için Reverb G2 modelini geliştiren HP, burada Microsoft ile birlikte ortaklık kuruyor.

HP Reverb G2'nin arkasında bir de Valve de bulunuyor. Bu cihaz direkt oyun deneyimini geliştirmek için tasarlanmış. Çözünürlük tarafında 2160×2160 şeklinde rakamlar karşımıza çıkıyor. Bunun yanında Windows Mixed Reality takip sistemiyle entegre olan cihaz, dört kameraya da ev sahipliği yapıyor. 

Bunların yanında bir de iki adet kablosuz kontrolcü ile birlikte geliyor. VR başlıkta aynı zamanda yerleşik bir hoparlör sistemi bulunuyor. VR başlığın 599 dolarlık bir fiyat etiketine sahip olduğunu söyleyelim. Ürünün Türkiye'ye ne zaman geleceği bilinmiyor ancak geleceği tahmin ediliyor.