Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Okullar başladı, bu mouse kaçmaz

Okullar başladı, bu mouse kaçmaz

Okulun açılma haftasının üzerinizde ki psikolojik bunalımınızı yendiyseniz sırada sizlerin w-a-s-d tuşlarına uzak, basmakta bir hayli sorun olan 6-7-8 tuşlarını size en az okul kadar yakınlaştıracak ve bu bunalımınızı yenmenizi sağlayacak bir “Mouse” inceledik. Bu hafta inceleyeceğimiz bu faremizin adı Razer Naga Chroma. Bu fare League of Legends, DOTA ve MMO severlerin şık görünümüyle kısa sürede gözdesi haline gelmiş ama fiyatından dolayı ülkemizde çok tercih edilmemiş bir faredir kendisi.

Uzun zamandır MMO dünyasında lider konumunda olan NAGA CHROMA’yı rakiplerinden ayıran en büyük özellik programlanabilen 12 tuşa sahip olması. Bu tuşlardan yaklaşık 10’u sağlakların başparmaklarına göre harika uyumlu ve oyunlardaki makro kayıtlı tuş sayısı arttırdığından WoW, Knight Online gibi oyunlarda oyuncuların büyük avantaj elde etmesini sağlıyor. Tabii ki MOBA oyunlarında da harika avantajlar sağlayan bu fare her ne kadar bir MMO’da getirdiği avantajı getiremese de saliselerin bile çok önemli olduğu bu oyunlarda size sağlayacağı rahatlık sayesinde uzak tuş korkunuzu ve kısa parmak probleminizi önemli ölçüde azaltacaktır.

 

Oyunların dışında Razer NAGA CHROMA günlük yaşamda da fazla sayıdaki tuşu ile yaşamınıza kolaylık katacak olan bir model olmayı hedefliyor (Özellikle okulun açılmış olduğu bu haftada). Dilediğiniz gibi programlayabildiğiniz bu tuşlara kısayollar ekleyerek rutin işlerinizi çok daha kısa zamanda tamamlayabilirsiniz. Razer NAGA CHROMA, ne yazık ki sadece sağ eliyle fare kullananlar için tasarlanmış bir model. Sağ sol tıklamalara sahip olan kaydırma tekerleği ve hemen altındaki çözünürlük ayarı tuşları işlevsellik adına sınırları zorlayan detaylar sunuyor.

 

Razer’ların gözde özelliği olan CHROMA sayesinde 16.8 milyon renk arasından istediğini seçip birbirinden farklı aydınlatma efektiyle farenizi süsleyebilir ve kendinizi de bir o kadar motive edebilirsiniz. Çoğu Razer ürünlerinde olduğu gibi Razer Synapse yazılımı ile DPİ gibi çeşitli detay ayarlarınızı dilediğiniz gibi şekillendirebilir ve size sunmuş olduğu rahatlatıcı işlevsel özellikleri gönlünüzce kişiselliştirebilirsiniz.