Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Ziller Çaldı, Asalar Hazır

Ziller Çaldı, Asalar Hazır

Ziller Çaldı, Asalar Hazır

Bu hafta okullar başladı, bizim de en sevdiğimiz okul Hogwart’s olunca bu konuda bir şeyler yazalım dedik. Durum böyle olunca okulun sevilen hocalarını sizler için yazdık. İşte bize ve Hogwarts’a damga vuran hocalara göz atalım;

 

Profesör Dumbledore

Hepimizin kalplerini Mahmut Hoca misali uzaktan severek fethetmiş, büyücülerin babası Voldemort’un baş düşmanı.. Tartışmasız Hogwarts büyücülük okulunun en değerli hoca. Harry Potter’in kirvesi konumunda olan bu hocamız, ona her zaman destek olurken Sliterinlilere’de kan kusturmuştur.

 

Profesör Severus Snape

İsminden de anlaşılacağı gibi Trabzon doğum bu Karanlık Sanatlar hocası Pr. Snape, tam bir Sliterinli. Sürmene-Çaykara-Of üçgeninden gelen Pr. Snape, siniriyle ve ani çıkışlarıyla Potter’ın ezeli düşmanı. Çünkü Potter’in gözleri aynı annesine benziyor. Zamanında yaşadığı aşkı unutamayan Snape, her rakı bardağını hala ona kaldırıyor. Serinin sonunda aslında Potter’ın en büyük koruyucularından biri olduğunu anladığımızda, ister istemez sempati beslemeye başlıyoruz.

 

Profesör Moody -A.K.A Deligöz-

Öğrencilerin kopya çekerken en çok zorlandığı hoca tartışmasız Pr. Moddy olmuştur. Woldemort’un yaptığı tüm entrikalara rağmen, yoldaşlıktan asla taviz vermemiştir ve kanının son damlasına Potter için savaşan gönlü bol hocalarımızdan biri. Okullardaki beden eğitimi hocalarına benzeyen karakteriyle, verdiği fiziksel cezalarla tanınır.

 

Profesör Remus Lupin

Her hikayedeki can sıkıcı kurtadam.. Yine klasik bozulmamış ve Ay çıktığında kendini kontrol edemeyen bir kurda dönüşen hocanın hikayesi. Karanlık sanatlar ustası olan Lupin, Severus ile kavgalıyken Sirius Black ile iyidir.

 

Ve son olarak da, hepimize abiliği kardeşliği dostluğu ve öğretmen olgusunu öğreten isime geliyoruz;

 

Rubeus Hagrid

Profesör unvanı bulunmasa da, bütün seri boyunca bize en çok dersi veren kişi olmuştur. Gerek Dumbledore’a olan bağlılı, gerek tüm Hogwart ailesi için yaptığı fedakarlıklar. Hani derler ya güzel insanlar artık sadece filmlerde var, işte Hagrid o filmdeki adam.