Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Overwatch League Play-off’ları tüm hızıyla devam ediyor

Overwatch League Play-off’ları tüm hızıyla devam ediyor

Overwatch League kıran kırana bir mücadeleye sahne oluyor. İkinci haftasını geride bıraktığımız ligde Vancouver Titans ve San Francisco Shock takımları 25 galibiyet ve 3 yenilgiyle hem ligin hem de kendi bölümlerinin liderleri konumunda bulunuyor. Geçtiğimiz sezonun güçlü ekiplerinden New York Excelsior ise 22 galibiyet ve 6 yenilgiyle üçüncü sıraya yerleşmiş durumda. 

Ligde en son ikinci hafta oynandı. Önemli maçlardan biri olan London Spitfire – New York Excelsior maçında New York ekibi 4-1’lik rahat bir galibiyetle taraftarlarının yüzünü güldürdü. İlk maçta New York takımının DPS oyuncusu Saebyeolbe Sombra performansıyla damga vurdu. İkinci maçta 3-0’lık harita skorundan maçı 4-3 kazanan New York ekibi tam bir takım oyunu sergileyerek izleyenlere güçlü bir yanıt verdi. Yine bu maçta da öne çıkan DPS oyunucusu Saebyeolbe takımının hasar konusunda üst seviyede kalmasını sağladı. Üçüncü maçta 2-0’lık harita skorunda 2-2’ye eşitleyen New York ekibi 3-2 geriye düşse de yine haritayı kazanmayı bildi. Dördüncü maçı 2-1 kaybeden New York ekibi beşinci ve son maçı 2-0’lık üstün bir galibiyetle tamamlayarak güçlü bir görüntü sergiledi.

Diğer bir önemli maç ise San Francisco Shock takımının Atlanta Reign karşılaşmasıydı. Kıran kırana geçen mücadelede iki ekip sırasıyla haritaları kazanarak birbirlerine gözdağı verse de Atlanta Reign bu çarpıcı karşılaşmadan galip gelmeyi bildi. Böylelikle San Francisco ekibi liderlik yolunda kan kaybetmiş oldu. Bu çekişmeli maçta San Francisco ekibinin yıldızı Sinatraa etkileyici bir performans sergilese de yenilgiyi önleyemedi. Aynı zamanda Sinatraa bu maçlar sayesinde Overwatch League oyuncu sıralamasında en yüksek maç başına hasar sahibi ünvanını kazanmış oldu. Atlanta oyuncusu Babybay’de izleyenlerin beğenisini ve takdirini topladı.

Haftanın diğer önemli karşılaşmalarında New York ekibi Atlanta karşısında 4-1 galip gelmeyi başardı. Maç boyunca New York üstünlüğü hissedilirken, Saebyeolbe takımını adeta sırtladı. Maç boyunca Saebyeolbe ve Babybay karşılaşması yüksek seyir zevkine sahne oldu. 

Lider San Francisco ekibi haftayı ligin güçlü ekiplerinde London Spitfire ekibiyle kapattı. Beklenenin aksine maç 4-0’lık San Francisco ekibi galibiyetiyle sonuçlandı. Eskiden çarpıcı performanslar gösteren Profit takımının yenilgisine engel olamasa da diğer taraftan Sinatraa – Striker – Rascal üçlüsü San Francisco ekibinin neden hasar konusunda ligin üst seviyelerde olduğunu rakiplerine kanıtladı. 

Oynanan haftada diğer maçların sonuçları şu şekilde: 

Seoul Dynasty 2 – 4 Vancouver Titans 

Los Angeles Gladiators 4 – 3 Hangzhou Spark

Seoul Dynasty 1 – 4 Hangzhou Spark

Los Angeles Gladiators 2 – 4 Vancouver Titans