Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Nostalji yapmak isteyenler için Streets of Rage 4

Nostalji yapmak isteyenler için Streets of Rage 4

Büyük Final Fantasy VII Remake'in aksine, Streets of Rage 4, söz konusu oyun türünü yeniden yaratmaya çalışmayan bir nostalji oyunu olarak karşımıza çıkıyor.

Diğer çocuklar dışarıda oynarken ya da sosyal bir hayattan zevk alırken, 80'lerin sonlarına ve 90'ların başlarına sizi götüren bu oyun dövüşmeye, zıplamaya ve teklemeyemeye davet ediyor. Benzer klasik oyunların yanında Streets of Rage 4 hem güncelleme alıyor hem de size nostaljik havasıyla oyunun içinde hissettiriyor.

Eski oyunları tekrar canlandırma akımına katılan Streets of Rage 4 de tıpkı Resident Evil 3 ve Final Fantasy VII Remake gibi eski oyundan parçalar içeren bir oyun. Çocukluğunuzdan gelen bazı anılara seslenen bu oyunun yayıncısı Dotemu ve geliştiricisı ise Lizardcube olduğunu görüyoruz.

Dörtlü ya da ikili oyuncu seçenekleriyle birden fazla kişiyle oynanabilen oyunun iki yeni karakter eklenerek tekrar karşımıza çıktığını görüyoruz. İki yeni karakter, Cherry Hunter ve Floyd Iraia farklı karakterler ile karşılaşmamızı sağlıyor. Oyunda yer alan karakterlerin kendi hikayeleri bulunuyor ve hepsinin ayrı bir gücü bulunuyor.

Yine oyunda mekan seçimleri konusunda da başarılı tercihler yapıldığı görülüyor. Dememiz o ki nostalji yapmak istiyorsanız ve serinin önceki oyunlarını çocukluğunuzda oynadıysanız bu yenilenmiş versiyonu hoşunuza gidecektir.