Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri North, logo ve organizasyon stratejisinde değişikliğe gitti

North, logo ve organizasyon stratejisinde değişikliğe gitti

Danimarka merkezli organizasyon North, logo ve organizasyon stratejisinde değişikliğe gittiğini duyurdu. olduğunu açıkladı. 5 Ocak’ta sosyal medya hesaplarını askıya alan organizasyon, bundan sadece iki gün sonra gerçekleşen değişiklikleri açıkladı.

North, logonun ve yazı tipinin temel tasarımını değiştirirken, mümkün olduğunca organizasyonun kimliğini korumuş gibi gözüküyor. Organizasyon, getirmeye çalıştığı yeni profesyonel yaklaşım kapsamında koç pozisyonuna Christian Engell’i getirdi.  Engell, 2020’den itibaren North’un rekabet gücünü arttırmak adına yakın zamanda organizasyona katılan Graham Pitt ile birlikte çalışacak.

North Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdürü Alexander Pedersen, organizasyondaki stratejik değişikliklerle ilgili olarak şunları söyledi: “Hem bütçelerimizi önemli ölçüde arttırarak hem de marka pazarlama yapan ekibimizi profesyonelleştirerek North’un pazarlama stratejisinde önemli değişiklikler yaptık. Sadece herkesin yaptıklarını yapmakla kalmayıp Kuzeyi takip etmek için bir “neden” yaratmak istiyoruz.”

“Dünya çapında bir organizasyon olmak için uzun vaadeli bir planınız olması gerekiyor. Marka yaratmak belli bir süreklilik ve bağlılık gerektirir. İnsanların aktif olarak destekleyecekleri bir kuruluş olmak nihai hedefimizdir.”