Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri TESFED espor dergisinin ilk sayısını yayınladı

TESFED espor dergisinin ilk sayısını yayınladı

Türkiye Espor Federasyonu bir atılım daha gerçekleştirerek espor dergisinin ilk sayısını yayınladı.

Geçtiğimiz günlerde düzenlediği ülke çapındaki ilk genel espor tunuvası Vodafone Freezone Türkiye Kupası ile gündeme gelen ve büyük övgüler toplayan federasyon, başka bir ilke daha imza atarak Türkiye’nin ilk espor dergisini yayınladı.

32 sayfadan oluşan derginin ilk sayısı, genel olarak Türkiye’deki espor sektörünü ve espora dair haberler, röportajlar gibi birçok konuyu ele alıyor. Yayın Yönetmenliğini Sonat Samir‘in, Sorumlu Yazı İşleri Müdürlüğü’nü ise Berk Yakar‘ın üstlendiği dergi Türk espor severlerde büyük bir merak ve sevinç uyandırdı. Espor sektörünün önemli isimleri de TESFED’in dergiyi duyurduğu Tweet’i retweetleyerek projeyi desteklediklerini belirttiler.

Derginin kapağında ise T.C. Gençlik ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu ve Türkiye Espor Federasyonu başkanı Alper Afşin Özdemir‘in esporun Türkiye’deki geleceğine dair umut dolu ve kararlı açıklamalarından ufak kesitler bulunmakta. Muharrem Kasapoğlu ”Türkiye esporda global marka olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.” ifadelerini kullanırken Alper Afşin Özdemir de Türk espor sektörünün gelceği hakkında şu açıklamaları yaptı: ”Önümüzdeki günlerde Türkiye’de esporun büyüme trendi katlanarak artacak.”

Türkiye Espor Federasyonu dergiyi Twitter üzerinden paylaştığı şu cümleler ile duyurdu: ”Türkiye E-Spor Federasyonu resmi dergisi TESFED Dergi, ücretsiz olarak dijital platformlardaki yerini aldı! Turkcell Dergilik, Türk Telekom e-dergi ve Magzter platformlarından TESFED Dergi’nin ilk sayısını indirebilirsiniz.”

Ülkemizdeki espor sektörü için büyük ve önemli bir adım olan dergiye federasyonun da belirttiği gibi Turkcell Dergilik, Türk Telekom e-dergi ve Magzter gibi platformlardan ücretsiz bir biçimde erişebilirsiniz.