Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Warcraft ve Starcraft’ın yeni evi!

Warcraft ve Starcraft’ın yeni evi!

Geçtiğimiz günlerde Warcraft ve StarCraft’ın yapımcısı olan Blizzard Entertainment dünyaca ünlü turnuva organizatörleri ESL ve DreamHack ile birlikte üç yıllık bir sözleşme imzaladı.

Sözleşme kapsamında StarCraft II ve Warcraft III: Reforged ESL Pro Tour turnuva serisine dahil edilmiş oldu. Bu tur kapsamındaki ödül havuzu ise 1.8 milyon dolar olarak belirlendi.

StarCraft Dünya Şampiyonası’nın yerini alacak olan ESL Pro Tour turnuvası en az dört kıtada olacak. Turnuva formatı hali hazırda uygulanan WCS formatıyla aynı olacak ve ilk sezon turnuvaları ise şöyle açıklandı: iki adet IEM turnuvası, dört DreamHack turnuvası ve son olarak 2021’de gerçekleşmesi beklenen IEM Master Championship turnuvası.

Bu konu hakkında ESL Ürün Başkanı Sebastian Weishaar: “Bu sektörde ilk kez RTS sevenlere ev sahipliği yapacağımız ve böylesine efsane iki oyunla iç içe olabileceğimiz için çok sevinçliyim. Yıllardır süre gelen Blizzard-ESL-DreamHack dostluğunu bu seviyeye getirmek çok mutluluk verici. Bu efsanevi iki oyunu kompetitif bir ortama dökmek, hem oyun kültürüne yeni bir bakış getirecek hem de efsanelerini yazmaları için büyük bir fırsat oluşturacak.” dedi.

Warcraft III: Reforged ESL Pro Tour turnuvaları ise bir adet ESL etkinliği ve üç adet DreamHack etkinliği olarak açıklandı. Bu turnuvalar 2020’de gerçekleşmesi planlanan final için katılımcı toplama amaçlı olacağı duyuruldu.

Blizzard Entertainment başkanı J. Allen Brack bu önemli anlaşma hakkında: “Espor tarihindeki en tutkulu ve en çekişmeli turnuvalarda, oyunlarımız StarCraft ve Warcraft'ın yer alacak olması çok gurur verici. Espor sektöründe ESL-DreamHack ikilisi oyuncular keşfetme, oyunculara fırsat yaratma, içerik üretme ve en önemlisi izleyicilere güzel şeyler izletme adına gerçekten büyük işler başarıyor.” dedi.