Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri No Man’s Sky BEYOND Güncellemesi

No Man’s Sky BEYOND Güncellemesi

Bu hafta No Man’s Sky severler için önemli bir hafta çünkü Hello Games’in mart ayında duyurduğu BEYOND güncellemesi yayınlandı!

2008’te yani 11 sene önce kurulmuş olan Guildford merkezli İngiliz oyun yapımcısı Hello Games piyasada ismini Joe Danger serisiyle duyurmayı başarmıştı. Ancak, ilk büyük yapımı olan No Man’s Sky acemiliğe kurban gitti ve sert eleştirilere maruz kaldı. Bu sert eleştirileri yapıcı bir tutumla ders edinen Hello Games oyuna sürekli güncellemeler getirerek oyundaki hataları ve eksikleri gidermeye çalıştılar ve mart ayından beri herkesin beklediği önemli güncellemeyi bu hafta getirdiler. Bu güncellemeyle çok oyunculu mod nihayet oyuna eklendi.

Bunlara ek olarak, BEYOND güncellemesiyle oyun artık VR ile de oynanabilecek. Her ne kadar şu anda bazı performans sorunları olsa da Hello Games’in bazı ayarları değiştireceğini ve düzeltmelerle oyunun eksiklerini kapatacağını umuyoruz. Bu eksiklere rağmen oyun VR için oynanması gereken oyunların listesinde olmalı. 

Sean Murry, neredeyse 8 yıl önce No Man’s Sky’ın kodlarını yazmaya başladıklarında hayatlarında böylesine bir fragman yayınlayacaklarını tahmin bile etmediklerini söyledi. Yeni güncelleme için gelen açıklamaysa şöyle:

"Üs kurma, ticaret, uzay savaşı, dev araçlar, ekonomiler, yük araçları, birinci şahıs bakış açısı, üçüncü şahıs bakış açısı ve çok daha fazlasıyla çok oyunculu bir oyun. Hepsi de sürekli değişen muhteşem bir evrende. Artık kazanmak için 50 saat uğraştığınız gemileriniz, diğer oyuncular tarafından da görünebilecek. Nadir bulunan uzay giysiniz ve kaskınız, artık diğer oyunculara görünür olacak. Arkadaşlarınız ve diğer oyuncular, üzerinde saatlerce çalıştığınız o büyük üssü ziyaret edebilir hâle geldi.”

 

Ayrıca oyunun PC platformunda artık OpenGL yerine Vulkan API getiriliyor. Bu sayede AMD kartları veya daha eski işlemcileri olan kullanıcılar için performans artışı yaşanacak ve V-Sync, pencere modu, çözünürlük gibi birçok ayar artık oyunu yeniden başlatmadan değiştirilebilecek.