Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri FPS Oyunlarda En İyi Olmanın Yolları

FPS Oyunlarda En İyi Olmanın Yolları

Günümüzün önde gelen oyun türlerinden olan FPS oyunlarında en iyi olmak her oyuncunun amacıdır. FPS oyunlarında en iyi olmak istiyorsanız, bu yazımız tam size göre. Bu yazımızda sizlere FPS oyunlarında iyi olmanın yollarını aktaracağız.

1- İYİ EKİPMANLAR

Hepimizin bilgisayarlarında harici aygıtlar bulunuyor. Oyuncular, bu aygıtları günümüze uygun ve rahat edebilcekleri şekilde seçiyorlar. Klavye, fare ve kulaklık oyunlar için çok önemlidir. Kendinize en uygun ekipmanları bulmanız gerekiyor. En iyi olmak için pahalı ve şık ekipmanlara gerek kalmıyor. Ellerinize en uygun klavye ve fareyi tercih etmeniz gerekiyor.
 

2- YETERLİ SİSTEM

FPS oyunlarında görüntü kalitesi o kadar önemli olmayabilir. Hatta günümüz profesyonel oyuncularının çoğu, oyun grafiklerini düşürerek oynuyor diyebiliriz. Bu her ne kadar alışkanlık diye düşünülse de oyunda yüksek performans almak çok önemlidir. Bu yüzden, oyunun ayarlarını bilgisayarınızın sistemine göre ayarlamanız sizin yararınıza olacaktır.

 

3- ORTAM

Oyunu oynadığınız ortamın, oyun için olması gerekiyor. FPS oyunlarında ses dinlemek yani oyun tabiriyle ses kasmak en önemli şeylerin başında gelir. Oyun sırasında şarkı dinleyen oyuncular olabilir, bu sizin tercihinizdir.  Ama CS: GO gibi oyunlarda sesi iyi almanız sizin yararınıza olacaktır.

 

4- KENDİ AYARLARINIZ

Yukarıda bahsettiğimiz ekipman konusuna tekrar dönelim. Fareler bir FPS oyununun olmazsa olmazıdır. Yeni nesil fareler çıkmadan önce, oyuncular fare ayarlarını bilgisayarın kendi özelliklerinden yapıyordu. Günümüzde birçok kaliteli marka bulunuyor. Bu markaların çıkardıkları ekipmanlar için özel uygulamalar bulunuyor. Bu uygulamalarda özel ekipman ayarı yapmanız, size seviye atlatacaktır.

 

5- KULAKLIK KULLAN

Günümüzde bazı oyuncular, kulaklık yerine hoparlör tercih ediyor. Hoparlörler size sesin nereden geldiğini aktarmaz, ancak kulaklıklarda böyle bir özellik bulunuyor. Rakip oyuncunun nereden geldiğini veya nerede spawn olduğunu duymak, sizi rakipten  üst seviyede tutar.

 

6- OYNAYIŞ POZİSYONU

Oyunu oynarken aldığınız pozisyon, sizin için çok önemlidir. Bir fareyi rahatça döndürmek veya klavye tuşlarına rahatça erişebilmek, bu oyunda iyi olma yollarının başında gelir. Farenizi birazcık yukardan tutmanız ve fareyi rahatça kavrayabilmeniz gerekiyor. Bu sırada farenin bulunduğu ortamın oldukça geniş ve rahat olması da size ayrı bir rahatlık katabilir.

 

7- İZLE VE TAKİP ET

İyi olmanın başka bir yolu da iyi olanları izlemektir. Profesyonel oyuncuların çoğu günümüz sitelerinde canlı yayınlar yapıyor, bu yayınları takip etmeniz sizin için oldukça önemli. Oyuncunun ne yaptığını anlamaya çalışın, bu hareketleri siz de yapın. Örnek: CS: GO oynuyorsunuz ve haritada nereden nereye sis bombası atılacağını bilmiyorsunuz. Bunları size öğretecek videolar mevcut, bunları izleyerek oyunlarda gelişme sağlayabilirsiniz.

 

8- GÜVEN

Bir konuda iyi olan vardır, bir de en iyi olan vardır. En iyi olmanın temel taşlarından birisi çalışmaktır. Oyunlarda sık sık antreman yaparsanız, gelişirsiniz ve kendinize güveniniz artar. Tabii ki oyunları zevk almak için oynayanlar vardır ama en iyi olmak, profesyonel olmak gibi düşünceleriniz varsa, bu tavsiyelerimize uymak sizin yararınıza olacaktır.