Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Fortnite’ta En İyi Olmanın Yolları

Fortnite’ta En İyi Olmanın Yolları

Günümüzün en ünlü battle royale oyunlarından olan Fortnite’ta iyi olmak istiyorsanız, bu yazımız tam size göre. Bu yazımızda Fortnite’ta iyi olmanın yollarını sizlere aktaracağız.

1- FPS

Battle royale oyunlarda güzel görüntünün aksine performans ve diğer oyuncuları görmeniz daha önemlidir. Bu sebepten dolayı görüntü kalitesini düşürüp, fps’i yükseltin. Bunu yaptığınız anda hem bilgisayar performansı artacak hem de oyuncuları daha rahat göreceksiniz.

 

2- OYUNUN VARSAYILAN TUŞLARI

Fortnite, diğer battle royale oyunların aksine oyunculara diledikleri gibi yapılar yapabilme imkanını sunmuştu. Oyunu ilk açtığınızda oyun, size kendi tuş ayarlarını veriyor. Bu yapı tuşları klavyenizin oldukça ters yerlerinde  oldukları için tuşlara basmak bir hayli zor oluyor. Bu tuşları kendinize göre ayarlamak sizin için en iyisi olacaktır.

 

3- ZIRHLAR

Her oyunda olduğu gibi Fornite’ta da 100 canla başlıyorsunuz. Ama bir konuda daha Fortnite diğer battle royale oyunlardan ayrılıyor. Bu oyunda zırhlar, ekstra can olarak sayılıyor. Yerden bulduğunuz küçük zırh ve büyük zırh iksirlerini içerseniz, ekstra 100 can daha kazanacaksınız ve oyuncuların sizi vurması daha zor olacak.

 

4- RENKLER

Oyuncular için bir diğer tavsiyemiz; silahların renklerine dikkat edin. Oyunda griden turuncuya kadar birçok renkte silah bulunuyor. Bunların sıralamasıysa şöyle: Turuncu> Mor> Mavi> Yeşil> Gri. Eğer en güçlü silahları bulursanız, hemen alın ve rakiplerinizi daha rahat avlayın.

 

5- SABİT DURMAYIN

Fortnite bir savaş oyunu. Haliyle sürekli savaşmak zorunda kalıyorsunuz. Bu savaşlar sırasında sabit durmak, sizin en büyük hatanız olabilir. Yapı yapma mekaniklerinizi geliştirmeniz ve sabit durmamayı öğrenmeniz lazım. Savaş sırasında yapacağınız yapılarla rakibinizi kontralayabilirsiniz ve bu sizin yaşamanızı kolaylaştıracaktır.

 

6- PARAŞÜT

Battle royale oyunların genelinde bir uçaktan atlıyorsunuz ve hemen bir yere girip loot yapmak istiyorsunuz. Ancak bazı oyuncular zamanlama veya uçuş hatası yaparak, yere geç iniyor ve loot yapamıyor. Haliyle diğer oyuncular da geç inenleri kolayca öldürebiliyor. Gelin bu mekaniği sizlere anlatalım. Paraşüt neden geç açılıyor? Paraşütler herhangi bir cismin veya bir yerin 20 metre üstündeyseniz otomatik olarak açılıyor ve süzülme süresi diye bir olay karşımıza çıkıyor. Bu süzülme süresi 10 saniye sürüyor, atladığınız yeri bu 10 saniyeyi hesabı katarak planlamanız lazım. Fortnite’ta harita karelere bölünmüş durumdadır. Eğer bir bölgeye atlayacaksınız, o bölgeye 1 kare mesafe kaldığında atlamanız sizin yararınıza olacaktır.

 

7- KIRIN VE PARÇALAYIN

Yukarıda bahsettiğimiz gibi Fornite’ta en önemli şeylerin başında yapı yapmak geliyor. Bu yapıları yapmanız için size malzeme lazım oluyor. Bu malzemeleri, önünüze gelen objeleri kırarak bulabilirsiniz. Elinizdeki objeyle eşyalara vurmaya başladığınızda, eşyaların canı azalacak ve kırılacaktır. Bunlar size malzeme kazandıracak, bu malzemelerle rahatlıkla yapı yapabilirsiniz.

 

8- SIK SIK OYNAYIN

Fortnite’ta birçok mod bulunuyor. Bu modları oynarak, elinizi oyuna ısıtabilirsiniz ve kendinizi geliştirebilirsiniz. Yaşamın her dalında olduğu gibi bir şeyin antremanınını yapmak, yaptığınız şeyde daha iyi olmanızı sağlar.