Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Nintendo Switch stylus kalemi çizim yapmaya olanak sağlıyor! İşte o proje

Nintendo Switch stylus kalemi çizim yapmaya olanak sağlıyor! İşte o proje

Nintendo Switch için geliştirilen kalem projesi kısa süre içinde büyük ilgi çekti. Kickstarter üzerinden fonlamaya açılan projenin aynı gün hedefine ulaştığını görüyoruz. Nintendo Switch için bir süredir kalemler geliştiriliyor ancak hiçbirisi istenildiği gibi çalışmadı ya da sevilmedi. Hal böyle olunca yeni kalem tasarımları ortaya çıkmaya başladı. 

İşte o çabanın bir ürünü olarak Kickstarter üzerinden fonlamaya çıkan Colors Live uygulamasıyla entegre çalışan SonarPen, önceki modellere göre çok daha başarılı olacak gibi duruyor. 145 bin doların üzerine çıkan ve artmaya devam eden projenin 13 Mayıs 2020 tarihinde 16 bin dolarlık bir hedefi vardı. 

Nintendo Switch'leri tablete dönüştürme hedeflerinin bir sonucu olan stylus kalem, hibrid oyun sistemi için tam olarak ortak bir aksesuar olarak değil de direkt çizim üzerine odaklanan bir tasarım olduğunu görüyoruz. Colors SonarPen, cihazı uygun bir tablete dönüştürmeye çalışmak için donanımın ötesine geçiyor.

Geliştirilen kalem, Nintendo Switch için dijital boyama uygulaması Colors Live için eşlik eden bir parça olarak tasarlandı. SonarPen, konsolun yerleşik Bluetooth eksikliği nedeniyle Switch'in 3,5 mm ses jakına bağlanan kablolu bir kalem olarak konumlandırılıyor. Oldukça iyi görünen bu kalem sayesinde hem oyun oynayabileceğiz bir konsolunuz hem de çizim yapabileceğiniz minik bir tabletiniz oluyor.