Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Grafik detaylarıyla beğenilen yasaklı korku oyunu Devotion tekrar Steam’de

Grafik detaylarıyla beğenilen yasaklı korku oyunu Devotion tekrar Steam’de

Korku oyunları çok farklı bir dünya desek yanlış olmaz. Tutkunları olduğu gibi korktuğu ya da ani seslerden rahatsız olduğu için oynamak istemeyen de birçok insan bulunuyor. Korku oyunları denilince aklımıza kült oyunlar geliyor elbette ama grafik detaylarıyla beğenilen Red Candle imzalı yasaklı korku oyunu Devotion tekrar Steam'de yer alması dikkat çekici. 

Şu anda Tayvan'daki kullanıcılar için tekrar sunulan oyunun hem grafikleri, hem hikayesi hem de oyun içi dinamikleri gerçekten çok başarılıydı. Oyuncular, Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping'e atıfta bulunan Winnie the Pooh meme'nin varlığını oyunun içinde bulmasıyla birlikte oyunun fişi çekildi.

Ünlü Tayvanlı korku oyunu Devotion, tartışmalı bu meme'in bulunmasının ardından geçen Şubat ayında piyasaya sürüldükten kısa bir süre sonra Steam'den çekildi ve nihayet yeniden ortaya çıktı ve şu an için sadece Tayvan'da da olsa ilerleyen günlerde tekrar herkesin kullanımına sunulabilir. 

Kısa süre içinde özür yayımlanmasına rağmen, yine de oyunun Steam'den kaldırılması gündeme geldi. Yakın zaman önce tekrar çevrim içi ortamda ortaya çıkan oyunun, tüyler ürperten yeni fragmanı da yayımlandı. 1980'lerde Tayvan'da küçük bir dairede yedi yıldan fazla süredir yaşayan sıkıntılı bir ailenin durumunu anlatan oyunun göndermeleri de bulunuyor. İşte oyunun 8 Haziran 2020'de yayımlanan videosu: