Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Hem mobile hem konsollara iki yeni Metal Slug oyunu geliyor

Hem mobile hem konsollara iki yeni Metal Slug oyunu geliyor

Metal Slug serisi 90'lı yıllarda atari oyunları arasında gerçekten çok popülerdi. 90'lı yıllardan sonra oyun sektörünün de gelişmesiyle birlikte karşımıza farklı oyunlarla çıkmıştı. SNK, uzun bir aranın ardından seriye iki yeni oyun ekleyeceğini açıklayarak oyunseverleri heyecanlandırmayı başardı. 

Serinin yeni Metal Slug oyunları modern oyun konsollarına ve mobil cihazlara da geldi ve bu sayede birçok kişiye de ulaşmış oldu. Ancak bir süredir Metal Slug tarafında bir gelişme yoktu. Nihayet yıllar sonra seriye yeni oyunlar ekleniyor. SNK Interactive, 2020'de iki yeni Metal Slug oyunu piyasaya sürüleceğinin müjdesini verdi. 

Gelecek yeni Metal Slug oyunlarından birisi oyun konsolları tarafı için geliştiriliyorken, diğeri ise mobil cihazlar için geliştiriliyor. Her iki oyunun da SNK imzasıyla piyasaya sürüleceğini belirtelim. Akıllı telefonlar için gelecek mobil oyunun yüzde 80 oranında tamamlandığı aktarılıyorken, oyunun hem App Store için hem de Play Store için piyasaya sürüleceği söyleniyor. 

Oyunun ise 2D ve kart oyunu tarzında olacağı aktarılıyor. Geliştirici ekip bunlar dışında oyun hakkında kapalı bir kutu gibiler. Mobil oyun güçlendirmeler ve ekstra yetenekler veren kartlara sahip olabilir ya da kartlar silah olarak kullanılabilir deniyor. 

Konsol tarafına gelecek versiyon hakkında da detaylı konuşmayan geliştirici, bunun yanında SNK Interactive CEO'su Jeon Se-hwan, mobil ve konsol oyunlarının sırasıyla 10-20 yaşındaki kullancılar ve 30-40 yaş grubundaki kullanıcılar düşünülerek oluşturulduğunu söyledi.