Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri NFL ve 2K tekrardan partner mi oluyor?

NFL ve 2K tekrardan partner mi oluyor?

EA’in profesyonel futbol oyun pazarını yıllık Madden çıkışları ile domine etmesinden sıkıldınız mı? NFL 2K serilerinden eski sevecen hatıralar mı aklınıza geldi? Eğer öyleyse, şanslısınız! Bugün 2K ve NFL, oyun yayımcısının “birden fazla yeni” oyun geliştireceğini gösteren çok yıllı bir anlaşma duyurdu.
Basın duyurusunda partnerlik anlaşması, futbol temalı oyunların 2K Games’e geri dönüşü olarak damgasını vurdu. Anlaşmanın esas finansal hükümleri sonuçlanmadı.
Basın duyurusu, eyaletlere oyunların “simülasyon olmayan futbol oyunu tecrübesi” (non-simulation football game experiences) olacağını ve spesifik bir adının, geliştiricisinin olması ile birlikte yayınlanma tarihinin daha ileriki tarihlerde duyurulacağını söyledi. 2K aynı zamanda projelerin erken geliştirme sürecinde olduğunu ve “2021 takvim yılında”  ,Take-Two 2022 mali yılının bir parçası olan (Take-Two, 2K Games’in ebeveyn şirketi), piyasaya sürüleceğini doğruladı.

NFL, fanlarına inanılmaz eğlence yaratmasıyla tanınan dünyadaki en başarılı spor brançlarından biri… NFL ile birlikte eğlence, samimiyet ve sosyal tecrübe merkezli birden fazla oyun piyasaya süren bir partnerlik anlaşmasıyla göreve geri dönmek için heyecanlıyız. Ödüllü spor oyunu yaratan 2K’nın uzmanlığı ile dünya çapında tanınan eğlence ve spor organizasyonu olan NFL’in şanını bir araya getirmek heyecanlandırıcı. – David Ismailer, 2K Games Başkanı

Referans olarak, NFL 2K serilerinin ana girişleri, ESPN iş birliği ile iki giriş daha alarak 2002’de geri dönmüştü. Son giriş, PS2 ve Xbox için 2004’te yayınlanan ESPN NFL 2K5 olmuştu.
2K Games spor oyunlarına yabancı değil çünkü NBA 2K serisi yıl içerisinde veya dışında en iyi basketbol oyunu olarak görülüyor. Umarız NFL muadili de aynı kalitede olur (mikro hareketler hariç).
 

via: mp1st