Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Horizon Zero Dawn, PC’ye geliyor!

Horizon Zero Dawn, PC’ye geliyor!

Şubat 2017’de PlayStation 4’e özel olarak çıkış yapmış olan Horizon Zero Dawn’ın, uzun süren söylentilerin ardından PC için de çıkış yapacağı resmi olarak açıklandı. Bu, Sony için de bir ilk demek.

Geçtiğimiz yaz, PlayStation için çıkış yapmış Detroit Become Human, Heavy Rain ve Beyond Two Souls’un PC için de çıkış yaptığını görmüştük. Fakat bu durumun şöyle bir farklılığı var; ilk defa Sony’e ait bir oyun stüdyosunun çıkardığı PS4 exclusive bir oyunun PC’ye geldiğini göreceğiz.

Oyunun 2020 yazında çıkması bekleniyor fakat verilmiş kesin bir tarih yok. Yapılan röportajda oyunun yetkilisinin bu soruya cevabı ise “Çok yakında.” şeklinde oldu.

Oyunun Steam sayfası çoktan aktif olmuş durumda. Tabi ki eksikleriyle beraber. Oyun için herhangi sistem gereksinimi bilgisi bulunmuyor. Horizon Zero Dawn’ın PC versiyonunun orjinalinden ne gibi farkları olacak henüz bilinmiyor ama PC için bir görsel güncelleme, daha fazla kare sayısı ve yeni çözünürlük beklenilen özellikler arasında.

Oyun, aynı zamanda PC için “Complete edition” olarak çıkış yapacak. Yani oyuna bu zaman kadar gelmiş bütün ek paketler ve kozmetikler direkt olarak oyuna eklenmiş olacak. Elde olan ilk bilgilere göre Horizon Zero Dawn’da Türkçe dil desteği olmayacağını belirtelim.