Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Corona virüsü PUBG Mobile turnuvasını çevrim içiye taşıdı!

Corona virüsü PUBG Mobile turnuvasını çevrim içiye taşıdı!

PUBG Mobile bir süredir zirvede yer alan oyunlar arasında yer alıyor. Buna bağlı olarak da her oyunseverin destekleyebileceği oyun turnuvaları düzenleniyor. Bu yıl düzenlenecek olan PUBG Mobile turnuvası ise maalesef ki dünyanın gündeminde yer alan Corona virüsü salgını sebebiyle çevrim içi platforma taşındı. 

Tencent ve PUBG Corporation, virüs ile "öngörülemeyen durumlar" nedeniyle PUBG Mobile Pro League, Güney Asya turnuvasını çevrim içi bir etkinliğe dönüştürüyor.

Normalde oyuncuları canlı ve oynarken izleyebileceğimiz bu turnuvalar, oyunun heyecanı noktasında oldukça doyurucu oluyordu. Birçok oyunsever bu turnuvalar sayesinde tutkunu olduğunu oyunu izleyebiliyor ve diğer oyunseveler ile bu heyecanı tadabiliyor. Pro League etkinliği kapsamında PUBG Mobile'ın E-Sports odaklı YouTube kanalında çevrim içi olarak izlenecek turnuva için oyunseverler 19 Mart tarihini bekleyecek. 

PUBG Mobile turnuvası iptal edilen ilk etkinlik değil

Bu tahmin edeceğiniz üzere Corona virüsünden etkilenen ilk espor etkinliği değil. Geçenlerde Blizzard benzer gerekçelerle virüsün yayılmasını azalmak amacıyla Overwatch turnuvasını iptal etme kararı almıştı.