Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri E3 2020 etkinliği, corona virüsü nedeniyle iptal edildi

E3 2020 etkinliği, corona virüsü nedeniyle iptal edildi

Corona Virüsü nedeniyle iptal olan organizasyonlara bir yenisi daha eklendi. Dünyanın her tarafından katılım gerçekleşen E3 oyun fuarı, artan virüs tehlikesi nedeniyle iptal edildi. Etkinliğin yeni tarihi, Entertaintment Software Association tarafından açıklandı.

İlk olarak Çin’in Wuhan şehrinde başlayan COVID-19 virüsü, tüm dünyaya yayılmış durumda. Organizasyon şirketlerinin neredeyse tamamı, olası bir sağlık riskinin önüne geçmek amacıyla etkinliklerini iptal ediyor. Haliyle bu iptaller, oyun ve espor dünyasını da yakından ilgilendiriyor.

E3 2020’nin iptal edileceği günlerdir konuşuluyordu fakat henüz resmi bir açıklama gelmemişti. Dün Entertaintment Software Association tarafından yapılan açıklamayla olay, resmiyete kavuşmuş oldu. Etkinliğin yeni tarihi ise 9-11 Haziran oldu. E3 2020’nin, yeni tarihinde Los Angeles’ta yapılması öngörülüyor. Tabi sağlık riski devam etmezse.

Organizatör tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Şirketimizin üyeleriyle birlikte yaptığımız çeşitli fikir alış verişlerinin sonucunda, endüstrideki herkesin sağlığını ve güvenliğini göz önünde bulundurarak E3 2020’yi iptal etme kararı aldık.”Etkinliğin, yeni tarihte de olası bir sağlık riskiyle karşı karşıya kalmasını göz önünde bulunduran şirket, şimdiden çevrim içi bir organizasyon için de çalıştıklarını belirtti.

Her geçen gün iptal edilen ya da ertelenen etkinliklerin sayısı artıyor. Bu ertelenen etkinliklerin, PlayStation 5’in ve Xbox Series X’in de ertelenmesine neden olacağı topluluk arasında konuşulan konular arasında.