Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Call of Duty: Warzone, ilk 24 saatte 6 milyon oyuncu tarafından oynandı

Call of Duty: Warzone, ilk 24 saatte 6 milyon oyuncu tarafından oynandı

Battle Royale janrasının yeni üyesi Call of Duty: Warzone, çıkış yaptığı ilk 24 saat içinde 6 milyon oyuncu tarafından oynandı. Oyunun yapımcısı Activision, resmi Twitter hesabından konuyla ilgili bir tweet attı.

https://twitter.com/charlieINTEL/status/1237867383504531456

10 Mart tarihinde çıkış yapan Call of Duty: Warzone’un, tamamen ücretsiz olması, çapraz platformu desteklemesi ve CoD’un o ciddi havasını iyi sunması, oyuncuların beğenisini kazanmış gibi duruyor. Çıkış yaptığı gün Twitch’in izlenme sırasında birinci sıraya oturan oyunun yükselişi devam edecek gibi duruyor.

Activision, attığı tweet’e ek olarak, 6 milyon oyuncunun oyunu “oynadığı”nı belirtti. Oyunu indiren oyuncu sayısı olduğu henüz açıklanmasa da 80-120 GB arası bir boyuta sahip olan Warzone’u, bu iki günde daha fazla oyuncunun denediği hiç şüphesiz.

Call of Duty: Warzone, Black Ops 4’teki Blackout’tan sonra Activision’ın çıkardığı ikinci Battle Royale modu. İlkinin aksine bu oyunu tamamen ücretsiz yapan firma, çapraz platformu da destekleyerek oyuncu sıkıntısının önüne geçmeyi düşünüyor.

Yeni Battle Royale oyununda şimdilik sadece “üç kişilik takım” modu bulunuyor. Eğer dilerseniz tek başınıza da oyuna giriş yapabilirsiniz ama unutmayın 1v3 olma olasılığınız çok yüksek. İleri de tekli ya da çiftli oyun modlarının gelip gelmeyeceği ise henüz bilinmiyor.

 Eğer sizde Warzone’u denemek istiyorsanız, Battle.net uygulamasını bilgisayarınıza indirip daha sonra uygulamanın içinden oyunu indirebilirsiniz. Konsol oyuncuları ise direkt olarak kendi mağazalarından oyunu elde edebilir.