Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri NBA yıldızı Kevin Garnett Triumph Esports’a yatırım yaptı

NBA yıldızı Kevin Garnett Triumph Esports’a yatırım yaptı

Kevin Garnett, yeni kurulan bir espor şirketi olan Triumph Esports'a yatırım yaparak espor dünyasına yatırım yapan en son NBA oyunucusu oldu.

15 kere NBA Allstar'a seçilmiş ve 2004 yılında Minesota Timberwolves’u finallere taşıyarak MVP ödülünü kazanmış olan efsane basketbolcu şimdi de rotayı espora çevirdi.

Garnett’in Triumph Esports’a yaptığı yatırım, oyuncunun sahibi olduğu Big Tickets Sports LLC aracılığı ile oldu. Big Tickets Sports LLC bir etkinlik yönetimi şirketi ve aynı zamanda Hoop-It-Up basketball ve Kick It Soccer turlarının sahibi.

Triumph Esports ise yapısında Rivalcade (rekabetçi bir espor ve organizasyon şirketi) ve Triumph Gaming’i (profesyonel espor takımı) yapısında barındırıyor.

Garnett konuyla ilgili olarak: “Triumph Esports ile beraber paylaşılan yaşam tarzı deneyimlerini, rekabet, içerik ve canlı etkinlikler ile sergilemeye ve geliştirmeye çalışacağız. Vizyonumuz, hayranlarımızı çeşitli tutku noktalarından vuran benzersiz deneyimler yaratmak.” dedi.

Bu yatırımla beraber bir dizi espor yarışmasını yürüten ve yayınlayan Rivalcade ile Hoop-It-Up ortak olmuş olacak. Rivalcade'in kurucusu ve Triumph Esport'un CEO'su Scott O’Leary konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Hoop-It-Up, basketbolu, ​​müziği, esporu ve kentsel yaşam tarzlarını etkinliklerinde birleştiren bir yapı olduğu için onlarla çalışacak olmaktan dolayı çok heyecanlıyız. Hayranlarımızı ve oyuncularımızı yeni, işbirlikçi ve yaratıcı yollar ile bir araya getirmek için sabırsızlanıyoruz.”

Triumph Gaming'in kurucusu ve Triumph Esport'un COO'su Jake Laumann ise şunları söyledi: “Kevin gibi dünya çapında tanınan bir ismin ortağımız olması, oyuncuların ve çalışanların rekabet edebilmeleri ve en üst düzeyde performans gösterebilmeleri için kurmaya çalıştığımız platforma olan bağlılığımızı daha da pekiştirecek.”