Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Matrix 4. filmi ile geri dönüyor

Matrix 4. filmi ile geri dönüyor

Sinema dünyasının başyapıtlarından olan bilim-kurgu türündeki Matrix serisi bu günlerde 4. filmi ile gündeme geliyor. 1999 yılında gösterime giren ilk filminin ardından 20 yıl geçti ve Warner Bros, Matrix hayranlarına mutlu haberi verdi. Bu habere göre 2020 yılında çekimlere başlanacak. 

Bir diğer önemli haber ise canlandırdıkları karakterler ile adeta efsaneleşen Keanu Reeves ve Carrie-Ann Moss ikilisinin serinin dördüncü filminde de yer alacak olması. 

Filmin yönetmenliğini ve senaristliğini daha önceki üç filmi de çekmiş olan Wachowski kardeşler üstlenecek. “The Matrix”, “The Matrix Reloaded” ve “The Matrix Revolutions” filmleri ile küresel gişede toplamda 1,6 milyar dolardan fazla kazandıran seri aynı zamanda yeni çekim ve kurgu tekniklerinin doğmasına da neden olmuştu. 

İnsanoğlunun yaşamını kendisi için enerji kaynağına çevirmiş olan gelişmiş yapay zeka makinelerine karşı mücadele eden Neo ile makineler arasındaki savaş son filmde hassas bir çözüme ulaşılarak sonlanmıştı. Hayatlarını sona erdiren Neo ve Trinity’nin bu filmde nasıl yer alacakları şimdiden merak konusu olmuş durumda. 

Yeni filmle beraber seriyi tekrar konu alan yeni bir oyun çıkar mı soruları da tabii herkesin kafasında oluşmaya başladı. Daha önce “Enter the Matrix” gibi seriyi konu alan oyunlar çıksa da hem bu oyunun üzerinden çok uzun zaman geçmesi hem de daha kaliteli ve eğlenceli bir oyunun bekleniyor oluşu özellikle oyun severleri ve Matrix severleri heyecanlandırmış gibi gözüküyor.