Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri NBA 2K21’in kapak yıldızı Damian Lillard oldu

NBA 2K21’in kapak yıldızı Damian Lillard oldu

Eylül 2020’de piyasaya sürülecek olan 2K serisinin yeni oyunu NBA 2K21’in kapak yıldızı belli oldu. Dün NBA 2K resmi sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımda, kapak atletinin Damian Lillard olduğu duyuruldu.

Basketbol oyunlarının bir numaralı markası 2K, serinin yeni oyunu 2K21’in detaylarını paylaşmaya devam ediyor. Her yıl oyunlarına yeni bir kapak oyuncusu seçen 2K, bu yıl Damian Lillard’ı kullanacak. Oyunun diğer versiyonlarında yer alacak oyuncular için henüz belli değil. Fakat bu yıl vefat eden Kobe Bryant’ın versiyonlardan birinde yer almasına kesin gözüyle bakılıyor.

Damian Lillard, Portland Trail Blazers forması giyen ilk kapak atleti unvanına da sahip oldu. Kendisi için çok fazla anlam ifade ettiğini belirten oyuncu, 2K modeli olmanın gururunu yaşadığını söyledi. NBA 2K gibi büyük bir video oyun şirketinin kapak yıldızı olmanın çok özel olduğunu söyleyen Lillard, bunun adeta kendine has bir ayakkabı modelinin olmasına benzetti.

NBA 2K21, Eylül 2020’de PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X, Xbox One, Nintendo Switch, Windows ve Stadia için çıkış yapacak.