Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Oculus kurucu ortağı yeni bir oyun stüdyosu kurdu: İddalı isimler yer alıyor!

Oculus kurucu ortağı yeni bir oyun stüdyosu kurdu: İddalı isimler yer alıyor!

Oculus kurucu ortağı Nate Mitchell bir oyun stüdyosu kurdu. Yakın bir zaman önce Facebook'a bağlı Oculus'tan ayrılan Mitchell, yeni kurduğu oyun stüdyosunun adını Mountaintop Studios olarak açıklıyor. Mountaintop Studios çok oyunculu oyunlara odaklanacak. Zaten şu anda hem masaüstü hem de mobil tarafta çok oyunculu oyunlar oldukça popüler. Bunun farkında olan oyun geliştiricileri de zaten bu oyunların geliştirilmesine ön ayak oluyor. 

Mitchell'in Double Fine, Fortnite yaratıcısı Epic Games, Hidden Path, Respawn ve The Last of Us ' Naughty Dog'da çalışan bazı ekip arkadaşlarıyla birlikte bu şirketi kurduğunu duyurmasının ardından heyecan iyice arttı. Zira tahmin edeceğiniz üzere, ekip gerçekten de sağlam. 

Mountaintop'un ilk projesinin ne olduğunu söylemek için henüz çok erken olsa da geliştiriciler “meydan okuma isteyen oyuncular için çok oyunculu oyunlara” odaklanıyor denebilir. Daha geliştirilme aşamasında olan şirketin beş çalışanı bulunuyor ve zaman içinde bu sayının da katlanması bekleniyor. 

2021 yılına kadar söz konusu şirket hakkında bir açıklamanın yapılması beklenmiyordu ancak salgın sürecinin de getirmiş olduğu ''evde kapana kısılma'' olayından kaynaklı olarak şirket erken duyuruldu.