Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Discord kabuk değiştiriyor: Kullanıcılar odaklı hamle!

Discord kabuk değiştiriyor: Kullanıcılar odaklı hamle!

Oyun oynayan ve arkadaşlarıyla iletişimde kalmayı sevenlerin tercih ettiği uygulamalar arasında yer alan Discord, daha fazla kullanıcıya ulaşmak adına kabuk değiştiriyor. Platform yeni ekleyeceği özelliklerle farklı bir perspektif sunmayı hedefliyor, işte oyunseverlerin yakından bildiği Discord'un yeni atacağı adımlar:

Discord, oyuncuların bir çevrim içi maç sırasında birbirleriyle iletişim kurmasına yardımcı olmaya adanmış bir uygulama olmaktan, daha etkili bir şekilde yeniden markalaşıyor. Dün yayımlanan bir blog yazısına göre şirket, yalnıza oyuncuları aldığı odağını genişletiyor ve sohbet etmek için ya da iş toplantılarını veyahut ödev yapan öğrencilerin birbiriyle iletişim kurması için bir platform olmaya hazırlanıyor.

Discord’un oyunseverlerin dışında da farklı amaçlar doğrultusunda kullanan kişiler bulunuyor ancak farklı amaçlar için kullanların sayısı oyun için kullananların yanında oldukça düşük kalıyor. Discord bu durumu değiştirmek istiyor.

Bu değişim için 100 milyon dolarlık bir ek fon ayıran Discord, en son fonlama turuyla, şirketin 2 milyar dolarlık değerlemeyle 150 milyon dolar topladığından bahsediyor.

Bu yılın başından bu yana, uygulamayı günlük kullananların sayısı ABD'de yüzde 50 arttı, İspanya ve Fransa'da iki katına çıktı ve İtalya'da üç katına çıktı.  Bunun sebebi elbette Corona virüsü ancak Discord bu ivmeyi lehine çevirmek istiyor.