Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri MSI’dan oyuncuların göz bebeği olacak Bravo serisi dizüstü bilgisayarlar

MSI’dan oyuncuların göz bebeği olacak Bravo serisi dizüstü bilgisayarlar

MSI denilence oyuncuların gözleri parlıyor zira yüksek performanslı dizüstü bilgisayarlarıyla gönüllerde taht kurmuş durumda. Özellikle tasarımından renklerine kadar oyuncuların tercih edeceği bilgisayarlara imza atan MSI AMD tabanlı Bravo 15 ve 17 dizüstü bilgisayarlarını tanıttı. 

Özellikleriyle oldukça iyi görünen bilgisayarın tasarımı da oldukça şık. Normalde oyun bilgisayarları yüksek ve gelişmiş sistemlere sahip oldukları için kaba ve kalın oluyorlar. Fakat bu model diğer oyuncu bilgisayarlarına göre daha ince tasarlanmış. Bununla birlikte AMD’nin 8 çekirdekli ve 16 izlek birimli Ryzen 7 4800H APU modelinden güç alan MSI Bravo 15 ve Bravo 17, grafik biriminde ise dahili Vega 7 kullanılıyor. 

Bu gelişmiş dizüstü bilgisayarda aynı zamanda Radeon RX 5500M ekran kartı eklenmş durumda. AMD SmartShift teknolojisi de eklenen bilgisayarın aranılan ve beklenen birçok özelliğe kavuşmuş olduğu görülüyor. Klavye ise tam oyunculara göre, arka aydınlatmalı olarak geliyor. 

Ekran demişken, dizüstü bilgisayarın ekranında 144Hz'a kadar ulaşan ekran tazeleme hızlarını görmek mümkün. Ekran çerçeveleri de bir o kadar ince tutulmuş. 

MSI dizüstü bilgisayarın her ikisinde de 16 GB RAM, 512 GB SSD depolama ve Full HD ekran çözünürlüğünün ortak olduğu görülüyor. Bunların yanında serinin 15.6 inçlik versiyonuyla 17.3 inçlik versiyonu arasında bazı donanım ve buna bağlı olarak fiyat farkları bulunuyor. 

MSI Bravo 15 modeli 15.6 inçlik bir ekran ile geliyor ve fiyat etiketinde 929 dolar yazıyor.  MSI Bravo 17 modelinde ise  17.3 inçlik IPS ekran ve ekstra 1TB HDD yer alıyor. Bu bilgisayar ise 1.099 dolara alıcısını bekliyor.