Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Call of Duty: Mobile’dan 1 milyon dolarlık ödüllü turnuva geliyor

Call of Duty: Mobile’dan 1 milyon dolarlık ödüllü turnuva geliyor

Call of Duty: Mobile hayatımıza geçen yıl girmişti. PUBG Mobile alternatifi olarak piyasaya sürülen oyunun önemli başarılara imza attığını görmüştük.

Kısa süre içinde milyonlarca indirilen oyunun, oyun içi dinamikleri oldukça başarılı bulunuyor. Bunun yanında bir de Call of Duty'nin diğer platformlarda sevilen oyun modlarının mobil versiyonuna gelmesi oyunseverleri iyice kendisine çekmiş durumda.

Hal böyle olunca da popülerliğini artırmış oldu. Yeni bir duyuruya göreyse Call of Duty: Mobile'dan 1 milyon dolarlık ödüllü turnuva geliyor.

Espor dünyasına en son katılanlar arasında yer alan Call of Duty: Mobile ilk turnuvasının ödülünü baya yüksek veriyor. 1 milyon dolarlık bir ödül verilecek turnuvanın oldukça dikkat çektiğini söyleyelim. Activision, yeni yaptığı bir açıklamada Call of Duty: Mobile 2020 Dünya Şampiyonası’nı resmen duyurdu.

Bu espor turnuvasında gerek nakit gerekse oyun içi dağıtılacak hediyeler olmak üzere 1 milyon dolardan fazla ödül verilecek.

Söz konusu turnuvanın eleme maçları için hala zaman var, zira elemeler 30 Nisan'da başlayacak ve 24 Mayıs 2020 tarihine kadar devam edecek. Çevrim içi olarak gerçekleşecek eleme maçlarına katılmak için internet üzerinden bazı resmi internet sitesindeki haberleri takip etmeniz gerekiyor. 

Call of Duty: Mobile kısa sürede 100 milyon kullanıcıya ulaşmış ve beklentilerin çok üzerine çıkmıştı.