Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Çocuklar için en iyi ücretli ve ücretsiz uygulamalar listesi

Çocuklar için en iyi ücretli ve ücretsiz uygulamalar listesi

Teknoloji her geçen gün gelişiyor. Gelişen teknolojiye bağlı olarak yeni nesil çocukların oyun ve eğlence anlayışları da buna bağlı olarak değişiyor. Televizyon izleme alışkanlığı çok bulunmayan yeni nesil çocuklar daha çok iPad, akıllı telefon ve bilgisayar gibi teknolojinin nimetlerinden faydalanıyor. 

Söz konusu teknolojik araçlar çocuklar için eğitici hale getirilebilir. Bu teknolojinin araçlarını yasaklamadan, verimli kullanmanın yolunu seçmesi gereken ebeveynler için çocuklara özel mobil uygulamaların listesi hazırladık. İşte çocuğunuzu hem eğlendirecek hem de geliştirecek mobil uygulamalar…

Paintbox

Çocukların mobil bir şekilde görsel becerilerini geliştirmesini sağlayan bu uygulama, grafik ve çizim üzerine odaklanmış bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor. Paintbox uygulamasında çocuklar fırçalarla istedikleri parlaklıkları ayarlayabiliyor bununla birlikte ortaya çıkarttıkları sanat eserlerini kaydedip paylaşabiliyorlar. 

Temel becerilerin geliştirilmesi üzerine kurulu olan bu basit uygulama, iOS kullanıcıları için ücretsiz olarak indirilebiliyor. 

Music Tales

Music Tales, müzik zevkleri üzerine odaklanmış bir uygulama olarak gösteriliyor. Çocukların içindeki müzikal yetenekleri çıkartmak için oluşturulmuş mobil uygulama, anlayacağınız üzere müzik temasında işleniyor. Ünlü klasik müzikler eşliğinde çocuk hikayelerinin dinlenmesini sağlayan uygulama İngilizce olarak sunuluyor. Yalnızca App Store'da yer alan uygulama ücretsiz olarak sunuluyor

Abc Wow!

Abc WOW!, çocukların İngilizcelerini geliştirmeleri için hazırlanmış bir uygulama olarak konumlandırılıyor. Uygulamada, İngilizce kelimelere çocukların ilgisini çekecek renkli ve yuvarlak grafikler eşlik ediyor. Böylece çocuklar hem eğleniyor hem de kelime bilgilerini geliştirme fırsatı yakalıyor.

Çocuklar için özel olarak hazırlanan grafikleriyle çocukların ilgisini çekecek bu uygulama, yabancı dil eğitimi açısından faydalı olarak görülüyor. App Store üzerinden ulaşılabilen bu uygulamanın, Google Play Store'daki benzeri ise bu bağlantıdan tıklayarak ulaşılabiliyor. 

TabTale

TabTale, interaktif hikaye kitabı uygulamalarından oluşuyor, bunun yanında uygulamalar bütünü olarak da görülebilecek TabTale, hem App Store hem de Google Play Store için sunuluyor.

Fox & Sheep

Fox & Sheep öğretici çocuk uygulamaları ile karşımıza çıkıyor. Bu kapsamda Fox & Sheep imzalı birçok öğretici uygulama ve oyuna yer verilen kısımda ücretli ve ücretsiz birçok seçenek buluyor. Bu bağlantıya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Çocuklar için 384 Yapboz

8 yaş altı çocuklar için meyveler, sebzeler, hayvanlar, eşyalar ve daha birçok nesnenin bir arada olduğu bu yapboz uygulaması oldukça renkli grafikler ile süslenmiş. 

Uygulamada aynı zamanda söz konusu nesnelerin ismi, telafuzu ve sesleri de yer alıyor. Gerçek bir ahşap yapboz formatında düzenlenmiş ve hafıza geliştirme, neden sonuç ilişkisi kurmayı öğrenme açısından mükemmel bir alternatif sunan uygulama keyifli duruyor.

Uygulamanın 30 farklı dil seçeneği ile geldiğini ve Google Play Store üzerinden ücretsiz ulaşılabildiğini söyleyelim. 

Star Walk

Uzay ile ilgilenen çocuklar için oldukça iyi olan bu mobil uygulama, çocuğunuzun yıldızları ve tüm gök cisimleriyle tanışmasını sağlayacak. Bunun için tek yapmanız gereken, elindeki mobil cihazı gökyüzüne doğru çevirmek!

Star Walk uygulaması hem Play Store üzerinden hem de App Store üzerinden ücretsiz olarak indirilebiliyor ancak uygulama içi bazı satın almalar mevcut.

Uygulama gökyüzünde algıladığı tüm gök cisimlerinin isimlerini ve 3 boyutlu görüntülerini cihazın ekranına getirerek hem eğlendiriyor hem de öğretiyor. Gökyüzünü gerçek zamanlı olarak izleme imkanı da sunan uygulama çocuğunuzun uzaya olan ilgisini artırabilir.