Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Çocuklar için en iyi ücretsiz mobil oyunlar listesi

Çocuklar için en iyi ücretsiz mobil oyunlar listesi

Çocukların birçoğu artık bilgisayar, tablet ve akıllı telefonların içinde büyüyor. Hal böyle olunca çocukların vakit geçirmekten keyif aldığı bu araçlar zaman içinde ailelerin müdahalesine neden olabiliyor. Bunların yanında okula giden küçük bir çocuksa ailesi onu ödüllendirmek için oyun oynamasına izin veriyor.

Her durumda da çocuklar için özel hazırlanmış olan mobil oyunlar çocukların hem zeka gelişimi hem de fiziksel gelişimi için önem arz ediyor. Aslında çocukları mobil oyunlardan uzaklaştırmak yerine daha verimli ve öğretici oyunlara yönlendirmek gerekiyor.

Renk bilgisi, el ve parmak koordinasyonu gibi gelişimleri hızlandıran bu mobil oyunlar dikkatli seçildikleri takdirde çocuklar için faydalı hale gelebilir. 

Mobil uygulamaların çocuklar adına faydalı hale gelmesi için önemli bir adım atan Google Play Store çocukların gelişimi için özel bir uygulama listesi yayımladı.

Bunlar öğretmenler tarafından onaylanmış uygulamalar ve oldukça iyiler. Yine bunların dışında Play Store, 5 yaş ve altı, 6-8 yaş ve 9 yaş ve üstü sınıflandırmasıyla çocuklara özel uygulamalar sunuyor. 

5 yaş ve altı en popüler Google Play Store oyunları: Çocuk Yap-Boz ücretsiz, TRT’nin uygulamaları, Transformers Rescue Bots: Afet Saldırısı

6-8 yaş için: Doctor Kids( Doktor Çocuklar), Hello Kitty Nail Salon, İkiz Bebek- Felaket İkili

9 yaş ve üstü çocuklar için: Genç Matematik Kralı, The Smurf Games, Hello Kitty Nail Salon, My Little Pony: Ahenk Arayışı

Yukarıda sıraladığımız çocuklar için en popüler mobil oyunlar olarak biliniyor. Bunların yanında popülerlikten bağımsız olarak farklı mobil oyunlar arayanlar için farklı bir liste daha hazırlıyoruz. 

Bubadu Oyunları

Google Play Store üzerinden yayımladığı mobil oyunlar ile karşımıza çıkan geliştiriciye ait oyunların neredeyse tamamı ücretsiz olarak sunuluyor. Aşağıda Bubadu’nun çocuklar için sunduğu oyunlar yer alıyor. İsterseniz bu bağlantıya tıklayarak listeye ulaşabilirsiniz. 

Color by Numbers- Animals

App Store bünyesinde yer alan mobil oyun, boyama üzerine kurulu. Klasik olarak numaraları takip ettiğiniz bu boyama oyunu çocukları eğlendirmeye birebir.

Daha küçük yaştaki çocuklar için sakin oyun arayan ailelerin tercihi olacak bu oyun, renkleri tanımaya fırsat veriyor. Aynı zamanda hayvanları da kendi yaratıcılığına göre boyama imkanı olan çocuklar kendisini özgür hissedebiliyor. 

Originator Oyunları

Yeni bir Play Store oyun listesiyle karşınızdayız. Öğretici oyunlarıyla farklı başlıklarla mobil oyunlar sunan yayıncı, Endless Reader başlığı ile oyunlarını yayımlıyor. Normalde ücretsiz olan oyunlarının bir tanesi ücretli olarak sunuluyor, işte o oyunlar. 

Human Heroes Einstein’s Clock

6 ve 12 aralığındaki çocuklar için hazırlanmış olan bu mobil oyun çocuklara zaman kavramının nasıl çalıştığını öğretmeye yardımcı olan bir dizi mini oyun içeriyor. Analog saatleri söylemeyi öğreten öğretici mobil oyun oldukça iyi duruyor. 

LEGO Oyunları

LEGO hem fiziksel hem dijital oyunlarıyla oldukça sevilen bir marka. Bu nedenle mobil oyunlar tarafında da oldukça güçlü kozları bulunuyor. Başarılı oyunlarıyla dikkat çeken LEGO Oyunları hem çok çeşitli hem de ücretsiz olarak sunuluyor.

Android kullanıcıları ve iOS kullanıcıları için sunulan oyunların neredeyse tamamı ücretsiz olarak oynanabiliyor. Daha çok aksiyon ve bilmece üzerine kurulu LEGO oyunları 9 yaş ve üstü çocuklar için öneriliyor.