Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Mortal Kombat 11: Aftermath çıkış tarihi belli oldu

Mortal Kombat 11: Aftermath çıkış tarihi belli oldu

Mortal Kombat serisi hakkında çok şey söyleyebiliriz. PlayStation’u sevdiren bir neslin yakın arkadaşlarıyla arasını bozan ama yine de saatler harcansa da sıkmayan oyun serileri arasında yer alan Mortal Kombat’ın en yeni oyunu Mortal Kombat 11'in yeni DLC'si Aftermath için çıkış tarihi belli oldu. Bununla birlikte yayımlanan fragman ile birlikte resmen de açıklanmış oldu.

Biliyorsunuz her yeni oyunda yeni karakterler ekleniyor ve eski karakterler de bir şekilde modifiye ediliyor. Bu sayede yıllardır oyuncu kitlesini genişleterek karşımıza çıkan oyun için çıkış tarihi 26 Mayıs 2020 tarihi uygun görülmüş. Tüm platformlarda aynı tarihte oyuncularla bulaşcak olan Mortal Kombat 11 Aftermath, yeni oynanabilir karakterler, tamamen yeni bir hikaye bölümü ve daha fazlasını sunmayı vadediyor.

Yeni DLC ile birlikte hikaye bölümü de zenginleşiyor. Ateş Tanrısı Liu Kang karşımıza çıkıyor ve iki dünyanın kaderi dengede dururken yeni bir tarih oluşturmak için beklenmedik müttefiklerin ve tanıdık düşmanların yardımına başvuruyor. Bunun yanında Liu Kang ve Raiden, ana hikayedeki olayların ardından tarihi yeniden başlatmaya hazır.

Yepyeni bir anlatı deneyimi ortaya çıkartan bu genişleme ile birlikte oyuncular farklı şeylerle karşılaşıyor. Gelelim yeni eklenen karakterlere, dört kollu yarı insan yarı ejderha kraliçe Sheeva ile birlikte Rüzgar Tanrısı ve Earthrealm koruyucusu Fujin ve sibernetik çok tanıdık bir sima olan RoboCop, dövüş sahasına geliyor.

Bildiğiniz gibi Mortal Kombat’ı Mortal Kombat yapan ‘’Fatality’’ yani bitirici hamleleri daha yumuşak hale getiren Friendship geri geliyor. Vahşi sahneleri daha yumuşak hale getirilen bu sürüm ile birlikte bazı oyuncular bundan hoşlanmayabilir. Fragmanda da görüldüğü üzere Scorpion'ın büyük bir oyuncak ayıya sarılarak rahatladığı görülüyor.

Heyecanla beklenen Mortal Kombat 11: Aftermath 26 Mayıs 2020 tarihinde PlayStation 4, Xbox One, PC, Nintendo Switch ve Google Stadia için geliyor. Oyunun DLC olduğunu tekrar hatırlatalım ve ayrı olarak 39.99 dolar ile satışa sunuluyor. Bununla birlikte Aftermath ve Mortal Kombat 11 Kombat Pack birlikte 49.99 dolar olacak.

Mortal Kombat 11: Aftermath fragmanı: