Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Dedektiflik odaklı ücretsiz sunulan Türk oyunu: Recontact Londra yayımlandı!

Dedektiflik odaklı ücretsiz sunulan Türk oyunu: Recontact Londra yayımlandı!

Türk geliştiricilerin yayımladığı oyunlar bir süredir hem Türkiye’de hem de yurt dışında dikkatleri çekmeyi başarıyor. Recontact  ise o oyunlardan birisi. Recontact İstanbul adlı ilk oyunla oldukça sevilen serinin yeni oyunu nihayet geldi. Recontact Londra adıyla oyunseverlerin karşısına çıkan oyun adından da anlaşılacağı üzere Londra’da macera odaklı bir dedektiflik deneyimi sunuyor. 

Eray Dinç ve Simay Dinç kardeşlerin imzasını taşıyan oyunun odağında yine merak yer alıyor. İlk oyunda hikaye odaklı giden oyunun kontrolü tamamen oyunculardaydı. Oyunda Londra’da yaşanan bir dizi suçun ardından dedektif olarak göreve başlıyoruz ve olay yeri inceleme, siber dedektiflik gibi maceraların içine giriyoruz.

Önceki seride karşımıza Fikret Kuşkan çıkıyordu baş karakter olarak ancak yeni oyunda karakter direkt oyuncular oluyor ve teknolojinin nimetlerinden yararlanıldığına şahitlik ediyoruz. AR yani artırılmış gerçeklik deneyiminin yaşanmasını sağlayan oyunun grafiklerinin de oldukça başarılı olduğu görülüyor. 

Oyunun açıklama kısmında ise şu cümleler yazıyor:

”Bol ödüllü Türk mobil oyun serisi Recontact, Londra ile geri dönüyor. Üstelik tamamen ücretsiz! Bu sefer başrol sensin! Hem de bir siber-dedektif olarak! Tamamı gerçek görüntülerden oluşan, birbirinden tamamen farklı 5 bulmaca mekaniğini hikaye ilerledikçe keşfettiğin, güvenlik kameralarından ve uydu görüntülerinden şüphelileri bulabildiğin, Arttırılmış gerçeklikle bulunduğun yerde olay yeri incelemesi yapabildiğin, bitmeyen ve sürekli güncellenecek bir hikaye akışıyla Recontact Londra başka hiçbir oyuna benzemiyor.

LONDRA’DA GÜVENLİK KAMERASINA YAKALANAN HAYALETLERİN SIRRINI ÇÖZ.

Bir gün polis departmanında telefonun çalar ve geceyarısı Londra’da bir bankanın güvenlik kamerasında dijital bir hayaletin görüntülendiği haberini alırsın. Bir anda bu haber tüm ülkede gündem olur ve bu sırrı çözmek için görev sana devredilir. Güvenlik kameraları görüntüleriyle Londra sokaklarında hayaletin izini sürdükçe, soruşturmanın aslında ne kadar ciddi ve derin bir olayın parçası olduğunu keşfedersin.

Daha fazla sürpriz-kaçıran (spoiler) yok, bundan sonra hikayeyi keşfetmek tamamen senin elinde! Başrol tabii ki sensin ama hikaye ilerledikçe karşına çıkacak diğer oyuncular arasında dünyaca ünlü dizi ve filmlerde rol almış Ross Mullan de var. Onun sırlarını Londra sokaklarında keşfetmeye hazır mısın? Recontact Liderlik sıralaması sayesinde dünyadaki diğer oyuncularla mücadele et ve en iyi siber-dedektifin kim olduğunu onlara göster! Yeni bölümler, yeni bulmacalar ve özellikler yakında burada, takipte kal!” 

Oyunu merak edenler için yayımlanan fragmanı da ekliyoruz: