Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Mobil oyunların reklamlarında kullanılan ünlü isimler

Mobil oyunların reklamlarında kullanılan ünlü isimler

Mobil oyunların daha fazla kişiye ulaşması adına ünlü isimlerin bazı oyunların reklamlarında yer aldığını görüyoruz. Bunlar arasında aklımıza kazınanları sizler için listeledik.

Bu listede dünyanın ilk milyar izlenmeye ulaşan Gangnam Style videosunun sahibi olan PSY ve Deadpool ile hafızamızda yer edinen Ryan Reynolds da yer alıyor. Bunlara elbette başka ünlü simalar da eşlik ediyor, dünyaca ünlü modellerden olan Emily Ratajkowski ve Jennifer Lopez de yakın zamanda mobil oyunlarda yer alan ünlü isimler. 

İşte akıllarımıza kazınan mobil oyunlar ve reklamlarında yer alan ünlü isimler:

Candy Crush ile PSY 

Aslında bu tam bir reklam filmi sayılmaz ancak yıllar önce PSY'in yayımlanan Gentleman klibinin bir kısmında Candy Crush Saga oynadığı görülüyor.

Bir viral gibi akıllara kazının bu sahne aslında bir reklam kampanyası olarak karşımıza çıkıyor. Dünyanın hala en çok oyanan oyunları arasında yer alan Candy Crush Saga ve diğer birçok versiyonu bu tarz viral reklamlarla birçok kişinin telefonundaki yerini alıyor. 

Toon Blast, Ryan Reynolds

Yerli oyun şirketi Peak'in Toon Blast oyununun reklamı için Ryan Reynolds tercih edildi. Ünlü oyuncu Deadpool adlı karakter ile milyonlarca hayran kitlesine sahip oldu. Bunun farkında olan Peak ise ünlü oyuncu ile anlaşma yaparak iki yıl önce reklam kampanyasında kullanmış oldu.

Reklam filminde Reynolds, tam bir Toon Blast bağımlısı olarak işlerini yaparken bile oyunu oynamaktan vazgeçemeyen bir kişiyi canlandırıyor. Reklam filmini yukarıdan izleyebilirsiniz. 

Coin Master ile Emily Ratajkowski

Coin Master mobil oyunu yalnızca Emily Ratajkowski ile değil birçok ünlü isimle birlikte çalışmış olduğu görülüyor.

Google Play Store üzerinden 4 milyona yakın değerlendirmesi bulanan oyunun dünya çapında 81 milyon aktif kullancısı var.

Oyun klasik bir slot çekme oyunu olarak konumlandırılıyor. Oyunun amacı çok karmaşık değil; slot makinesini çeşitli ödüller kazanma umuduyla döndürürsünüz, hepsi bu. 

Coin Master ve Jennifer Lopez

Mobil oyunun reklamında bu sefer de ünlü şarkıcı ve oyuncu Jennifer Lopez'in yer aldığını görüyoruz. 

Coin Master ve Chris Harrison

Milyonlarca kullanıcısının hakkını veren mobil oyun bir diğer reklamında ise ünlü sunucu Chris Harrison yer alıyor. 

Coin Master ve Kardashian'lar

Game of War ile Kate Upton

Oyunun reklamı bir ara olay olmuştu hatırlayanlar bilir. Kate Upton'ın yer aldığı mobil oyunun reklamı milyonlarca kişi tarafından izlenmişti.