Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri GTA 5 Online sunucuları bir süreliğene kapalı kalacak!

GTA 5 Online sunucuları bir süreliğene kapalı kalacak!

Dünyayı etkisi altına alan ırkçılık karşıtı protestolar oyunlarda da etkisini göstermeye başladı. Rockstar Games, daha bu akşam Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşımla GTA 5 online sunucularını bir süreliğine kapatacağını duyurdu.

Sadece ABD'de değil aynı zamanda diğer birçok ülkeye de yayılan protestolar etkisini birçok alanda göstermeye başladı. Call of Duty güncellemelerini erteleme kararı alırken yine bir diğer tarafta Sony tarafında PS 5 erteleme kararı geldi. 

George Floyd’un ırkçılık sebebiyle öldürülmesi üzerine odaklanan gösteriler özellikle ABD'de yaşanan gösterilerin her geçen gün artmasına neden oluyor. Yağmalama haberlerinin de geldiği olayların ardından, birçok oyun şirketi de söz konusu durumu eleştirmek adında adımlar atıyor. 

İşte Rockstar Games de söz konusu protestolardan kaynaklı olarak GTA 5 Online ve Red Dead Online, George Floyd anısına geçici süreyle erişime kapatıldığını duyurmuş oldu.

İşte söz konusu Twitter paylaşımı:

 “Siyahi hayatlar önemlidir” sloganını etiketleyerek paylaşım yapılan hesaptan, George Floyd’un anısına, 4 Haziran 2020 tarihinde, 21.00 (TSİ) ile 23.00 (TSİ) arasında GTA Online ve Red Dead Online sunucularının kapanacağı aktarılıyor.