Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Call of Duty ABD’de yaşanan ırkçılık protestolarına bu sefer farklı yol ile katılıyor!

Call of Duty ABD’de yaşanan ırkçılık protestolarına bu sefer farklı yol ile katılıyor!

Call of Duty ABD'de yaşanan ırkçılık protestolarına bu sefer farklı yol ile katılıyor. Bildiğiniz gib ABD'de bir süredir ırkçılık kökenli birçok gösteri yapılıyor. Bunun akabinde ortaya çıkan Black Lives Matter sloganına Call of Duty'den bir gönderme var. 

Call of Duty geçenlerde Twitter üzerinden yaptığı paylaşımlar kapsamında ABD'deki ırçılık karşıtlığına destek olduğunu ve oyunun içinde herhangi bir ırkçılık yapan oyuncu olursa onun için yaptırımlar olacağını bildirmişti. Hem konsol tarafında hem de mobil tarafta oyunu için yayımlamayı planladığı güncellemeleri de erteleyen şirket şimdi de yeni bir Black Lives Matter desteği ile karşımıza çıkıyor. 

Infinity Ward, Call of Duty: Modern Warfare Black Lives Matter hareketini desteklemek amacıyla oyunseverleri yeni bir ekran ile karşılıyor. Aldığı bu güncelleme ile birlikte ekranda, ''Topluluğumuz bu yaşanan karşısında acı duyuyor. Siyahlara karşı sürdürülen bu adaletsizlik ve ırkçılığa karşıyız. Değişim olana kadar Black Lives Matter yaşanana kadar bunun karşısında duracağız'' adlı yazı beliriyor.

Kullanıcılar ilk önce söz konusu mesajı PS 4'te aldıklarını bildiriyor. Bunun yanında sadece Modern Warfare değil aynı zamanda Warzone'da da benzer yazı görülüyor. Infinity Ward her fırsatta ırkçılık karşısında durduğunu gösteriyor. Bunun yanında şirket oyunlarına da bunu entegre ediyor ve eşitlik olmasını teşvik ediyor.