Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Razer Corona virüsü kapsamında oyuncu odaklı özel bir adım daha atıyor

Razer Corona virüsü kapsamında oyuncu odaklı özel bir adım daha atıyor

Oyuncu ekipmanları ile dikkat çeken Razer, Corona virüsü salgını süresince önemli adımlar atmaya devam ediyor. Daha önce üretim bandını güncelleyerek cerrahi maske üretir hale gelmişti. Normalde oyun ekipmanları üretilen bu tesiste sağlık çalışanlarına destek olmak amacıyla maske üretildiğini görmüştük. 

Razer şimdi ise yeni Stay Home and Game On projesi ile karşımıza çıkıyor. Maske yardımı yapan firma şimdi de Covid-19 kapsamında yaşanan sıkıntılara destek olmak amacıyla, yardım toplamayı hedefliyor. Burada dikkat edilmesi ve yapılması beklenen tek şey Stay Home and Game On projesi adı altında evde kalıp oyun oynamak. Hepsi bu. 

Dev şirket yaptığı açıklama ile oyuncuları Covid-19 ile mücadelede güçlerini birleştirmeye çağırıyor. Projenin hedefinde ise, oyuncuların oyun oynarken ücretsiz olarak kazandıkları Razer Silver’ları kullanarak dünyanın her hangi bir yerindeki sağlık çalışanlarının ihtiyaçlarının karşılanması için katkıda bulunmak var. Kullanıcıların PC ya da mobil tarafta Razer Silver kazanmaya uygun olup olmadıkları  Razer Cortex’in Paid to Play ile kontrol edilebiliyor. Oynanacak oyunları Razer Cortex ile başlatan oyuncular hem çeşitli ödüller kazanabilecek hem de Razer Silver biriktirebiliyorlar.