Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Mike Tyson da artık espor sahnesinde!

Mike Tyson da artık espor sahnesinde!

Eski dünya ağır siklet boks şampiyonu Mike Tyson, şimdi de yumruklarını espor sahnesinde sallamaya hazırlanıyor! Geçtiğimiz günlerde Hearthstone dünyasının önemli markalarından Fade 2 Karma’ya yatırım yapan efsane boksör, espor dünyasına hızlı bir giriş yapmış oldu.

Mike Tyson, başarılı boks kariyerinin ardından birçok farklı alana yaptığı yatırımlarla tanınan bir isim. Bunların başında ise kendisine ait olan marijuana şirketi geliyor. Amerika’da birçok eyalette esrarın yasallaşmasıyla birlikte bu piyasaya giren ünlü boksör, şimdilerde ise “Tyson” adındaki şirketinin yanına yayın tesisi kurmaya hazırlanıyor.

Los Angeles yakınlarındaki El Segundo, California’da kurulacak olan tesisin ismi “The Ranch House” olacak. Tesis, özel canlı yayın odaları, turnuvalar için özel tasarlanmış bölümler ve partiler için kullanılacak bir teras katına sahip olacak.

Tyson, ilk Heathstone deneyimiyle ilgili olarak Perşembe günü ESPN’e verdiği röportajda: “Harikaydı. Milenyumlarla gerçekten bağlantı kurma şansı yakaladım, normalde pek yapmadığım bir şey.” dedi. “Bu ilk denememdi ve bence gerçekten harikaydı. Hearthstone oynadık. Çok kötü oynadım, ama bir yerden başlamak gerek. Daha önce başka oyunlar oynadım, şimdi yeniden başlayacağım ve bundan sonra ne olacak göreceğim.” diyerek sözlerine devam etti.

Aslında efsane boksörün espor ile tanışması oğlu sayesinde olmuş. Hem oyuncu hem de sıkı bir espor takipçisi olan oğlundan etkilenen Tyson, espor ile daha fazla ilgilenmeye başlamış. Aynı zamanda espor endüstrisinin gitgide büyüyen bir pazar olması da emekli boksörün ilgisini çekmiş gibi gözüküyor. Bakalım önümüzdeki günlerde Fade 2 Karma’da neler yaşanacak ve Mike Tyson espora yaptığı yatırımlara devam edecek mi?