Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri LoL Transfer Döneminde Geçtiğimiz Hafta: 28 Kasım – 4 Aralık

LoL Transfer Döneminde Geçtiğimiz Hafta: 28 Kasım – 4 Aralık

Transfer Gündemi serisinde geçtiğimiz hafta LoL profesyonel sahnesinde yaşanan transferleri ya da duyumları derleyip sizlere aktarıyoruz. Aralık ayına girmemizle birlikte artık duyumlar yerini resmi kadro duyurularına bırakmaya başladı. Transfer Gündemi serisinin bu yazısında sadece resmi haberlere yer vereceğiz.

ŞL – Türkiye

Kadro yapılanmasına giden DenizBank İstanbul Wildcats, 2 yeni transfer duyurdu.

Orta koridor: yzn

Nişancı: BAO

2022’de Türkiye’yi domine ederek 2 mevsimin de şampiyonu olan IW, 2023’e tamamen farklı bir kadro ile giriş yapacak. Yeni kadro yapılanmasının ilk 2 parçası olarak organizasyon, son olarak Galakticos forması giyen yzn’yi ve Fenerbahçe Espor’da yıldız gibi parlayan BAO’yu kadrosuna kattı.

LEC – Avrupa

Astralis yeni sezon için tüm kadrosunu duyurdu.

Üst koridor: Finn

Ormancı: 113

Orta koridor: Dajor

Nişancı: Kobbe

Destek: JeongHoon

Temsilcimiz 113 LEC’de! LEC’de bir süredir yer almasına rağmen bir başarı elde edemeyen ve genelde son sıralarda yer alan Astralis, 2023 sezonu için kadrosunu duyurdu. Açıklanan bu kadroda Karmine Corp’ta Fransız taraftarların gözdesi olmuş genç Türk ormancı 113 de yer alıyor. Orta koridor, nişancı ve destek pozisyonlarında bir değişikliğe gitmeyen Astralis, ormancı 113’ün yanında Excel’de fena bir performans göstermeyen Finn’i de kadrosuna dahil etti.

LCS – Kuzey Amerika

100 Thieves, yeni sezon için koç ekibini duyurdu.

Ana koç: Kaas

Yardımcı koç: Nukeduck

Akademi ana koç: Dan Dan

Akademi yardımcı koç: Kirei

Ortalıkta dolaşan duyumlara göre oldukça heyecan verici bir oyuncu kadrosu ile mücadele edecek olan 100 Thieves, yeni transferlerini hâlâ açıklamadı. Takım bunun yerine LEC’den tanıdığımız Kaas ve Nukeduck’ın yanı sıra ülkemizde de mücadele etmiş çiçeği burnunda koç Kirei’yi teknik ekibine kattığını duyurdu.

Immortals, yeni sezon için kadrosunu duyurdu.

 

Üst koridor: Revenge

Ormancı: Kenvi

Orta koridor: Ablazeolive

Nişancı: Tactical

Destek: Fleshy

Göğsümüzü kabartan bir başka haber de Fleshy’den geldi. 2022’de Türk destek oyuncusu havuzuna beklenmedik bir giriş yapan Fleshy, sadece 1 sene içerisinde akademiden ŞL’ye, oradan da LCS’e transfer olmayı başardı. Umut vaat eden bir kadro kuran Immortals, uzun zamandır süregelen başarısızlığına bir son verebilecek mi?

TSM, yeni sezon için kadrosunu duyurdu.

Üst koridor: Solo

Ormancı: Bugi

Orta koridor: Maple

Nişancı: Neo

Destek: Chime

Son 2 yılın en tartışmalı organizasyonlarından birisi olan TSM, yeni sezona da bir o kadar tartışmalı bir kadroyla giriş yapacak. LCS’in en büyük organizasyonlarından birisi olmasına rağmen TSM son sezonlarda istediğini bulamıyordu. Takım, bu sorunu yaptıkları Bugi ve Neo transferleri ile çözmeyi amaçlıyor.

Team Liquid, yeni sezon için kadrosunu duyurdu.

Üst koridor: Summit

Ormancı: Pyosik

Orta koridor: Haeri

Nişancı: Yeon

Destek: CoreJJ

Geçtiğimiz haftanın en beklenmedik haberi Team Liquid’den geldi. Uzun zamandır Korece konuşan bir kadro kuracağını bildiğimiz Team Liquid’in kadrosunda oynatacağı orman oyuncusu bir süredir belirsizdi. Bu belirsizliğin ortasında Pyosik’in katıldığı bir yayında sonraki sene LCK’de olmayacağını açıklaması ve ardından bir Twitter hesabı açması bazı kişilerin aklına “TL Pyosik” ihtimalini getirdi. Bir bakıma beklenen de oldu. Son Worlds şampiyonu ormancı Pyosik; bir başka transfer Summit, parlayan akademi oyuncuları Haeri ve Yeon ve organizasyonun yüzü haline gelen CoreJJ ile birlikte Team Liquid’in başarısı için mücadele edecek.

LCK – Kore

Kadro yapılanmasına giden Fredit BRION, 3 transfer duyurdu.

Üst koridor: Morgan

Alt koridor: Hena

Destek: Effort

DRX, yeni sezon için kadrosunu duyurdu.

Üst koridor: Rascal

Ormancı: Croco

Orta koridor: FATE

Nişancı: deokdam

Destek: BeryL

Mucizevi Worlds 2022 maceralarından sonra nasıl bir kadro kuracağı ya da aynı oyuncuları tutup tutamayacakları konusunda DRX oldukça merak edilen bir takım haline geldi. Takımın duyurduğu 2023 sezonu kadrosunda, 2022 kadrosunda yer almış sadece BeryL bulunuyor. Diğer 4 rolde oyuncu değişikliğine giden DRX, rüya gibi geçen bir yılın ardından başarısını devam ettirmeyi hedefleyecek.

Yorum ekleyin