Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Lenovo’dan oyuncu odaklı yeni telefon hamlesi

Lenovo’dan oyuncu odaklı yeni telefon hamlesi

Daha çok bilgisayarları ile tanıdığımız Lenovo oyuncu odaklı bir telefon ile gündeme geldi. Zaten bir süredir bu konu hakkında çalışmalar yaptığı hakkında söylentiler ortaya çıkıyordu. Nihayet adı ve bazı görsellerin çıktığı oyuncu odaklı telefon şimdiden heyecanlandırıyor. 

Lenovo bildiğiniz gibi Legion serisiyle oyun performansına dayalı dizüstü bilgisayarlar ile karşımıza çıkıyor. Bunun yanında oyun odaklı telefonunda da aynı takıyı kullanıcağı söyleniyor. Telefon hakkında afiş ve bazı görüntüler de sızdırıldı. 

Telefonla ilgili elimizdeki bilgilere göre Legion’da işlemci olarak Snapdragon 865’e güvenilecek. Bunun yanında telefonda UFS 3.0 depolama bulunacağı söylenirken, LPDDDR5 RAM‘e sahip olacak deniyor.

Sahip olunan bilgiler ışığında ekran tarafında telefonun 3400 x 1080 FHD+ çözünürlüğündeki ekrana 144 Hz ekran yenileme ve  270 Hz dokunmatik yenileme özellikleri eşlik edecek. Ekran boyutu noktasında daha belli olan bir şey yok ancak telefonun çok da küçük olmaması bekleniyor.

Telefonda iki farklı kamera kurulumu bizi karşılayacakken, yandan açılan bir Pop-up kamera yer alacak.  Batarya tarafında devrim yaratması beklenmeyen telefonun 90W hızlı şarj desteğine sahip olacağı tahmin ediliyorken, şık bir mavi ve kırmızı renklerinde sunulacağı aktarılıyor.