Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri League of Legends’ın en yeni şampiyonu K’Sante hakkında bilinen tüm detaylar

League of Legends’ın en yeni şampiyonu K’Sante hakkında bilinen tüm detaylar

League of Legends’ın 162. şampiyonu K’Sante hakkında yetenekleri başta olmak üzere birçok detay belli oldu. Lil Nas X’in prestijli kostüm tasarlayacağı yeni şampiyonun çıkış tarihi şu anda bilinmiyor.

K’Sante, Nazumah’nın Gururu hakkında bilinenler

Tank/Dövüşçü sınıfındaki bir şampiyon olan K’Sante, hem yetenek setinden hem de Riot’ın açıklamalarından hareketle bir üst koridor karakteri. K’Sante’nin yeteneklerinin hasarı canına oranla artış gösteriyor ve fiziksel hasar vuruyor. Şampiyonun eşya dizilimi ise tamamen dayanıklılık üzerine.

K’Sante ayrıca LoL evreninin ilk LGBTQ siyahi şampiyonu! Bu bilgi, karakterin İngilizce seslendirme sanatçısı tarafından onaylandı. Bu yönüyle yeni şampiyonumuz Diana, Leona, Graves, TF ve diğerlerinin arasına katılıyor.

Şampiyon hakkında yayımlanan fragmanlara baktığımızda karakterin temasının avcılık üstüne kurulu olduğunu görüyoruz. K’Sante ayrıca LoL’ün daha önce bilinmeyen bir bölgesinden Sihirdar Vadisi’ne katılan bir şampiyon: Nazumah. Shurima’da yer alan ama Azir’e tapmayan bu bölge hakkında şu anlık çok bir şey bilinmiyor ama karakterin çıkışıyla bizim de hakkındaki bilgimiz artacaktır.

Şampiyonun yetenekleri

Diğer tüm yetenekleri etkilediğinden yetenek setini okumaya R yeteneğinden başlamanızı öneririm.

Pasif – Dauntless Instinct

K’Sante’nin hasar veren yetenekleri rakibi kısa süreliğine işaretler. İşaretli rakibe saldırmak işareti tüketerek azami cana oranlı fiziksel hasar vurur.

All Out: Fiziksel hasar yerine gerçek hasar vurur.

Q – Ntofo Strikes

K’Sante silahını yere vurarak etrafına hasar verir ve yavaşlatır. Eğer bir düşman hasar almışsa K’Sante kısa süreliğine bir yük kazanır. 2 yüke ulaşıldığında sonraki kullanımda rakipleri kendine doğru çeken bir şok dalgası gönderir.

All Out: Yeteneğin bekleme süresi düşer ama rakipleri yavaşlatmaz.

W – Path Maker

K’Sante silahlarını savunma biçiminde tutarak hazırlanır, Durdurulamaz olur ve alınan hasarı azaltır. Yetenek bırakıldığında ileri doğru hücum eder. Azami canının belli bir yüzdeliği kadar fiziksel hasar vurarak içinden geçtiği rakipleri geri savurur ve sersemletir. Hazırlanma süresine bağlı olarak menzil ve kitle kontrol etkilerinin süresi değişir.

All Out: Yeteneğin bekleme süresi sıfırlanır. Hasar azaltması artar. Hazırlanma süresine bağlı olarak fazladan fiziksel hasar verir. Hazırlanma ve ileri atılma hızı iki kat artar.

E – Footwork

K’Sante ileri doğru atılır ve geçici bir kalkan kazanır. Bir dosta doğru atılırsa menzili artar ve dost da kalkan kazanır. İleri atılma sırasında yetenek kullanılabilir.

All Out: İleri atılma hızı artar. İleri atılabilecek mesafe artar ve bu yetenekle duvarların içinden geçilebilir.

R – All Out

Kullanıldığında ileri doğru bir hatta şampiyonları geri savurur ve fiziksel hasar verir. Eğer bir rakip duvara çarparsa daha fazla hasar alır ve duvarın arkasına savrulur, K’Sante düşmanın arkasına doğru sıçrar ve All Out etkisi daha uzun sürer.

All Out: K’Sante azami canının, bonus zırhının ve bonus büyü direncinin belli bir yüzdesini kaybeder. Saldırı gücü ve mutlak sömürü kazanır. Yetenekleri değişir.

Yorum ekleyin