Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Karantinada oynanabilecek Apple Arcade oyunu: Hot Lava incelemesi

Karantinada oynanabilecek Apple Arcade oyunu: Hot Lava incelemesi

Birçok kişi evde geçirilen zamanı keyifli hale getirecek olan oyunları tercih ediyor. Mart ayının ilk haftasından beri Türkiye’de yaşanan karantina günlerinde, sizler için oyun incelemeleri hazırlıyorum. 20 Mart Cuma günü itibarıyla da sizler için karantinada oynanabilecek Apple Arcade oyunu: Hot Lava’nın incelemesini yazdım, keyifli okumalar.

Öncelikle oyun zaten birkaç yıldır geliştiriliyor. Apple’ın platformundan önce Steam’in sıkı takipçileri deneyimleme fırsatı yakalamıştı.Toplamda 27 güncellemenin ardından resmi olarak geçen yılın eylül ayında piyasaya sürülen oyunun kısa sürede birçok kişinin sevdiğini söylemek mümkün.

Hot Lava, popüler oyun Don’t Starve gibi oyunların da geliştiricisi olan Klei stüdyosunun imzasını taşıyor. Aksiyon kategorisinde listelenen oyun, çocukluk anılarını hikayesinin odağına aldığı söylenebilir. Pek pembe anılara dayanmayan oyunun ‘’zeminin lav’’dan oluştuğunu belirtmeme gerek yoktur sanırım.

Oyunda yeni bir haritanın kilidini açmak için, her bölümde topladığınız yıldızlara ihtiyaç var. Her seviyede farklı yıldız kümeleri sizin başarınıza göre sizi bekliyor. Daha fazla yıldız kazanmak için ya bölümü çok hızlı bitirmeniz gerekiyor ya da oynadığınız bölümü hiç ölmeden tamamlamanız. Oyuna biraz alıştıktan sonra bu iki adımı uygulamak oldukça basit.

Apple Arcade platformunda oynadığım en hareketli ve farklı deneyimler sunan oyun kesinlikle Hot Lava oldu. Hot Lava’da ise diğer Arcade oyunlarından tamamen farklı bir dünyaya ışınlanıyoruz. Burada ilk etapta, bir kahraman ekibinin hikayesine denk geliyoruz. İlk başta Hot Lava olarak adlandırılan kahramanın hikayesi anlatılıyor. Çocukluğa geri döndüren oyunun grafikleri oynadığım diğer Arcade oyunlarına kıyasla daha basit ve özensiz kalmış diyebilirim. Ancak oyun size yine de ilginç bir lav deneyimi sunuyor.

Lav deneyimi derken ise kast ettiğim şey şu: Karakterinizle lav kaplı mekanlarda objelerin üstenden bir diğer objeye atladığınız ve eriyen objelerden kaçtığınız, Subway Surfers benzeri bir oyun diyebiliriz. Subway Surfers benzeri oyunları seviyorsanız bu oyun ilginizi çekebilir.

Apple Arcade platformunun incelediğim diğer oyunlarının yazılarını aşağıya bırakıyorum, oyun deneyimlerinizi bizimle yorumlarda paylaşabilirsiniz. 

Karantinada oynanabilecek Apple Arcade oyunu: Sayonara Wild Hearts incelemesi

Karantinada oynanabilecek Apple Arcade oyunu: Assemble with Care incelemesi