Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Karantinada can sıkıntısına son! Arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz oyunlar!

Karantinada can sıkıntısına son! Arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz oyunlar!

Zamanımızı evde geçirdiğiniz bu süreçte sıkılmak zorunda değilsiniz! Evde olmak, size önerdiğimiz oyunlarla birlikte eğlenceli bir hale dönüşecek. Bu yazımızda, çevrim içi olmayan ama arkadaşlarınızla beraber oynayabileceğiniz oyunları derledik.

Borderlands 2

2012 yılında çıkış yapan Borderlands serisinin ikinci oyunu, aksiyon FPS türünün en güzel örneklerinden biri. Senaryo modunu en fazla 4 kişi oynayabildiğiniz Borderlands 2, oyun tasarımı, eğlenceli diyalogları, zaman zaman zorlayıcı görevleriyle sizlere keyif dolu bir 20 saat sunuyor. Alacağınız keyiften sonra, serinin üçüncü oyununa da bakmak isteyebilirsiniz.

 

Darksiders Genesis

Darksiders serisinin bir spin-off oyunu olan Darksiders Genesis, serinin diğer oyunlarından farklı mekanikleriyle karşımıza çıkıyor. En fazla iki kişi oynayabildiğimiz Hack&Slash oyununda, mahşerin dört atlısı War ve Strife’ı kontrol ediyoruz. Yaklaşık 12 saatlik bir oynanış süresine sahip Genesis, izometrik bakış açısı ile tasarlanmış durumda. Bu durum, yaptığımız dövüş kombolarının, kullandığımız yeteneklerin çok daha iyi gözükmesine yardım ediyor. Darksiders serisini daha önce duymamış bile olsanız, bu oyuna bir şans vermenizi öneririm.

 

Dying Light

Arkadaşlarımla oynarken en fazla zevk aldığım oyunların başında geliyor Dying Light. İnsanların salgın nedeniyle zombiye dönüştüğü ve karantina altına almaya çalışılan Harran şehrine bir ajan olarak geliyorsunuz ve olayların akışına kendinizi kaptırıyorsunuz. En fazla 4 kişilik oynanan senaryo modu, gerek hikâyesi gerek oynanışıyla, sizi oyuna doyuracak. Dying Light’ın hikâyesi yaklaşık 20 saatlik bir oynanışla sona eriyor. Fakat oyun içindeki her şeyi yapmak isterseniz bu süre 60 saate kadar uzayabiliyor. Zombi öldürmenin verdiği hazdan vazgeçebilirseniz oyunu bitirebilirsiniz tabi.

 

Shadow Warrior 2

“Ben hem yakın dövüş hem de silah kullanabilmek, karşımdaki rakipleri öldürmek için yaptığım kombolarla kendimi kaybetmek, ekipmanlarımı geliştirmek ve bunları yaparken başka hiçbir şey düşünmek istemiyorum.” diyorsanız, Shadow Warrior 2 tam sizlik. En fazla 4 kişi oynayabildiğiniz oyun,  bütün her şeyiyle beraber 25 saatlik bir oynanış barındırıyor. Uzun süre oynarsanız, oyunun hızı ve dövüşlerin güzelliği nedeniyle biraz yorulabilirsiniz ama emin olun buna rağmen başından kalkmayacaksınız.

 

Torchlight

2012 yılında piyasaya sürülen Torchlight, Hack&Slash türünün başarılı örneklerinden. 4 kişiye kadar beraber oynayabildiğiniz oyunda, önünüze gelen bütün yaratıkları kesip, görevleri yapıp bosslar ile karşılaşıp ekipmanlarınızı yükseltiyorsunuz. Farklı sınıfların bulunduğu Torchlight, bütün her şeyiyle 50 saatlik bir oynanış süresine sahip. Torchlight, çok fazla odaklanmanızı gerektirmeyecek fakat oynadığınız süre boyunca size keyifli vakit geçirtecek türden bir oyun.