Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Karantinada aşk başkadır: Sevgiliyle oynanacak oyunlar

Karantinada aşk başkadır: Sevgiliyle oynanacak oyunlar

Herkesin malumu, corona virüsü nedeniyle evlerimize tıkılı kaldık. Bu süre boyunca sıkılıp, hayıflanmak yerine güzel vakit geçirebiliriz. Sevgilisiyle evde oturup, ne yapacaklarını düşünen takipçilerimize ilaç gibi bir liste hazırladık.

Portal 2

Gelmiş geçmiş en iyi oyunlar arasında bulunan Portal serisinin ikinci oyunu, vaktinizi değerlendirebileceğiniz en iyi seçenekler arasında. İki kişi oynandığında ayrı bir zevk veren oyunda, bulmacaları çözüp bölümleri geçmeye çalışırken zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.

A Way Out

Sadece iki kişi oynanabilecek şekilde tasarlanan A Way Out, 8 saatlik oynanış süresiyle sizin aksiyona ve maceraya doyuracak. Hapishanede tanışan iki arkadaşın hapisten kaçmasını konu alan oyun, gerek bölüm tasarımıyla gerekse duygusallığı ile sizi kendine bağlayacak. Özgürlüğe ulaşırken birine güveneceksek, bu kişi, sevgiliden daha iyi kim olabilir ki?

Cuphead

Biz biraz challenge istiyoruz, kan istiyoruz, bölüm geçerken sinir krizi geçirmek istiyoruz ama geçtiğimizde de başarma hissini derinliklerimize kadar hissetmek istiyoruz diyen çiftler için Cuphead, bir numaralı adres. Görsel açıdan 1930’ların çizgi filmlerinden esinlenen Cuphead, klasik bir “run and gun” oyunu. Önümüze gelen düşmanları öldürüp bölüm geçmeye çalışacağınız oyunda, bol bol terleyeceksiniz.

Overcooked 2

Adından da anlaşılacağı üzere, diyar diyar gezip yemek yapma hünerlerimizi gösterdiğimiz Overcooked serisinin ikinci oyunu, geliştirilmiş özellikleri ve yeni mekanikleriyle karşımıza çıkıyor. Çift olarak oynandığında inanılmaz bir keyif veren aşçılık oyunu, size zor zamanlar da yaşatıyor. Şimdiden uyarıyoruz, ilk bölümlerin kolaylığına aldanmayın. İleriki bölümlerde kendinizi, “Hayatım şu domatesi fırlatsana artık.” diye bağırırken bulabilirsiniz.

Don’t Starve Together

Listenin olmazsa olmazı, adeta bir klasik. Sevimli grafikleri ile bize hayatta kalma hissini dibine kadar yaşatan Don’t Starve, çiftlerin zamanını bir hayli alacak bir oyun. Sıcaktan pişerken, soğuktan donarken, açlıktan ölürken ya da domuzlar tarafından kovalanırken de eşinize güvenmek zorundasınız. Beraber ıssız bir adaya düşseniz, hayatta kalabilir misiniz?