Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Karantina günlerinde Twitch rekor kırıyor!

Karantina günlerinde Twitch rekor kırıyor!

Karantina günlerinin en keyifli alternatiflerinden birisi de Twitch üzerinden oyuncuları izlemek olsa gerek. Yeni açıklanan rakamlara göre karantinada Twitch’te geçirilen zaman son üç aydaki rakamların çok üstüne çıkmış durumda. Bu kapsamda kendi rekorunu kıran Twitch, StreamLabs rakamlarına göre saat bazında, 3,1 milyar izlenmeyi aşmış durumda.

Platformun görüntülenme sayısı ise martın ilk ve son haftası baz alınarak bakıldığında yüzde 31’lik bir artış göstermiş durumda. 33 milyon saatten 43 milyon saate ulaşan Twitch yeni bir rekora koşuyor desek yanlış olmaz. Bu rakamlar elbette karantina günlerinde evlerinde vakit geçiren kişilerin dizi ve film izlemekten sıkılanlar için bir kaçış yolu olduğu açık.

Farklı aktiviteleri deneyen kişilerin de platforma kaydığı düşünülürse, rakamların daha da artabileceği düşünülüyor zira COVID-19’un daha ne kadar hayatımızda olacağını bilmiyoruz. Bu nedenle belirsiz bir süre daha evde vakit geçirecek olanlar için Twitch hala keyifli bir alternatif olabilir.

Diğer platformlara göre açık ara farkla kullanıcılara seslenen Twitch, geçen çeyrekte izlenme saatlerinin yüzde 65’e varırdığı görülürken, ikinci sırada onu YouTube Gaming yüzde 22 ile takip ediyor. Zaten YouTube Gaming de kullanıcı artışı yaşıyor.