Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Resident Evil 3 Steam’e geldi: Sistem gereksinimleri ve fiyatı ne kadar?

Resident Evil 3 Steam’e geldi: Sistem gereksinimleri ve fiyatı ne kadar?

Resident Evil serisi hala çok ilgi görüyor. Bu kapsamda geçen yıl Capcom tarafından piyasaya sürülen Resident Evil 2 Remake oldukça dikkat çekmişti. Japon oyun stüdyosu ise bu ilginin ardından 3 Nisan 2020 tarihinde yeni oyunu Resident Evil 3 Remake ile karşımıza çıkıyor. Oyunun Steam üzerinden satışa sunulmasının ardından birçok kişi heyecanlanmış durumda.

Resident Evil 3 Remake'in PC sistem gereksinimleri nedir?

Oyunun minimum sistem gereksinimlerine bakıldığında işlemci tarafında Intel Core i5-4460 ya da AMD FX-6300’ya sahip olmak gerekiyor. En az 8 GB bir RAM gereken oyunun ekran kartı tarafında Nvidia GeForce GTX 760 ya da AMD Radeon R7 260x olması lazım.

Yüksek bir depolama alanına ihtiyaç duyan oyunun minimum 45 GB gibi alanınınızın olması lazım. DirectX Sürüm 11 isteyen oyunun, en az Windows 7 işletim sisteminde çalıştığı belirtiliyor.

Tavsiye edilenlere baktığımızda ise işlemcinin Intel Core i7-3770 ya da AMD FX-9590 olması söyleniyor. RAM tarafında ise yine karşımıza 8 GB çıkıyorken ekran kartının Nvidia GeForce GTX 1060 ya da AMD Radeon™ RX 480 olması gerekiyor. Yine depolama alanında 45 GB karşımıza çıkıyorken, DirectX Sürüm 12’nin olması gerekiyor. İşletim sisteminin ise en az Windows 10 olması lazım.

Bunun yanında oyunun fiyatına geldiğimizde ise karşımıza 259 TL gibi bir fiyat etiketi çıkıyor. Bunun yanında eğer Resident Evil: 2'yi de içeren paketi almak isterseniz kampanyalı olarak 348 TL ödemeniz gerekiyor.