Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri 2020’nin en iyi oyun telefonları

2020’nin en iyi oyun telefonları

Akıllı telefonlar hayatımıza girdiği andan itibaren onlara bağımlı hale geldik. Hem hayatımızı kolaylaştırıyor hem de keyifli vakit geçirmemizi sağlayan bu dikdörtgen cihazların her türlü performansta ve özellikte modelleri bulunuyor. Bazılarının kamera performansı oldukça iyiyken, bazılarının uzun batarya ömrü diğer modellerden ayrılmasını bir adım öne çıkmasını sağlıyor. Akıllı telefonlarından oyun oynamayı sevenler için 2020 yılının ilk çeyreğinde en iyi oyun telefonlarını sıraladık.

Samsung Galaxy S20 Plus

Bu yılın şubat ayında karşımıza çıkan Samsung S20 ailesinin bir üyesi olan S20 Plus, oyun performansında da kendisini kanıtlıyor. Yüksek batarya kapasitesi, başarılı RAM’ı ve canlı ekranıyla Samsung Galaxy S20 Plus hem diğer performanslar açısından oldukça başaralı hem de PUBG Mobile gibi mobil oyunları oynarken oldukça iyi performans sunabiliyor.

Telefonun 8 GB RAM kapasitesi, Dynamic AMOLED ve çerçevesiz ekranı oyun deneyimini bir üst seviyeye çıkartıyor.

Asus ROG Phone 2

Oyun için özel üretilen ve bir önceki serisi ile beğeni toplayan telefonun, yeni jenerasyon modeli karşımızda. Telefon mobil oyun tutkunları için tasarlanmış bir canavar. Oyuncu tasarımlarına yer veren telefonun, güçlü bir gövde tutuşu bulunuyor. Oyun telefonu olmasından kaynaklı olarak 12 GB RAM olan telefonun batarya tarafında da 6000 mAh bizi karşılıyor ki bu oldukça yüksek. Tamamen oyuncular düşünülerek tasarlanan bu telefon maalesef şu an için Türkiye’de satışı yok.

iPhone 11 Pro Max

2019 yılının eylül ayında kullanıcı karşısına çıkan iPhone 11 ailesi gerçekten kullanıcılar tarafından tam not aldı. En uygun fiyatlısından en yüksek fiyatlısına telefon, iPhone tarihinin en güçlü telefonu olarak lanse ediliyor. Bu nedenle oyun performansı tarafında da oldukça başarılı olduğunu aktarabiliriz. Fotoğraf ve video performansı noktasında kullanıcılardan tam not alan iPhone 11 Pro Max, iş oyun oynamaya gelince de tam not almayı başarıyor. Güçlü işlemcisi, 4 GB RAM’ı ile karşımıza çıkıyor. Sorunsuz ve ısınma yapmadan mobil oyunların çoğunu oynatabilen oyun yüksek fiyatını hak ediyor gibi duruyor.

Xiaomi Black Shark 2 Pro

Genellikle performansı yüksek ve uygun fiyatlı telefonlarıyla kullanıcıları cezbeden Xiaomi, Xiaomi Black Shark 2 Pro ile kullanıcıların ilgisini çekiyor. Bir oyun telefonu olarak tasarlanan telefon tıpkı Asus ROG Phone 2 gibi 12 GB RAM’a sahip. Bunun yanında 4000 mAh batarya kapasitesi ile karşımıza çıkan telefon tutuş kabiliyetinin iyi olmasıyla tasarım tarafında tam not alıyor.   

ZTE Nubia Red Magic 5G

Mart ayının başlarında tanıtılan telefon herhalde bu listenin en heyecanlandırılan telefonları arasında yer alıyor. Diğer oyuncu telefonlarına göre daha şık bir gövde tasarımına yer verilen telefonda 8 GB RAM bulunuyor. Oyuncular için özel tasarlanan telefon, aktif sıvı soğutma sağlayan “Turbo Fan 3.0” teknolojisini destekliyor.