Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Karantina günlerinde Türkiye’de en çok hangi oyunlar oynandı?

Karantina günlerinde Türkiye’de en çok hangi oyunlar oynandı?

Corona virüsü sonrası evlere kapanan milyonlarca insan kendisini oyun oynarken buldu. Hem eğlendiren hem de evde geçirilen vakti biraz daha kolay hale getiren oyunlar birçok kişinin tercih ettiği aktiviteler haline geldi.

Yeni yayımlanan rakamlara göre acaba karantina günlerinde Türkiye'de en çok hangi oyunlar oynandı?

Dünyanın etkisi altında olduğu salgınının etkileri geçen gün artarken, oyunlara yönelik önemli bir ilgi artışı bulunuyor.

Yeni yapılan bir araştırmanan yayımlanan rakamlarına göre, Türkiye'de oyun oynayan kişi sayısı karantina günlerinde yüzde 10 artış gösterdi. Peki Türkiye'de en çok hangi oyunlar oynandı? İlk sırada FIFA, PUBG ve LoL yer alıyor.

Zaten normalde de bu oyunlar oldukça popüler ancak bu süreçte herhalde yoğunluktan dolayı bu oyunlara başlayamayan kişiler oyunlara başladı. 

Yeni rekorlar kırılıyor

Oynanan oyunlar için harcanan rakamlar ise yüzde 60 oranında artış göstermiş durumda. Oyun ve espor şirketi olan Next in Game'in ‘Global Karantina Günlerinin Oyun Dünyası Üzerindeki Etkileri’ raporunda, yayımlanan rakamlar oldukça çarpıcı.

9 Mart ile 16 Mart tarihleri arasında oyunlar için harcanan para miktarının geçen yılın aynı zamanına göre yüzde 60 oranında artış gösterdiği aktarılıyor. Bunun yanında espor turnuvalarında da yüzde 30 artış gözleniyor.  

Bu rakamlar bu sürecin devam etmesi durumunda daha da yüksek rakamlarla karşılaşacağımızı gösteriyor.