Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Facebook Gaming ile Twitch’e rakip oluyor

Facebook Gaming ile Twitch’e rakip oluyor

Sosyal medya devlerinden olan Facebook, Facebook Gaming ile Twitch'e rakip olmaya hazırlanıyor. Kullanıcıları için yeni bir bir oyun platformu sunmaya hazırlanan Facebook direkt oyun alanında adından söz ettirmeyi hedefine alıyor.

Oyun alanına ilgisinin bilindiği şirket yetkilileri zaten VR başlık gibi oyun ekipmanları da üreten şirketleri bünyesinde toplamıştı. 

Facebook bir süredir oyun alanı için ciddi yatırımlar ile gündeme geliyor. Yen bir duyuru ile Facebook Gaming adlı uygulamasıyla karşımıza çıkan şirket söz konusu alan için popüler platform Twitch'e rakip olmaya hazırlanıyor.

Uygulamada yer alan oyunların daha basit oyunlar olduğu aktarılsa da oyun yayını yapan kişilerin de izlenmesi mümkün olacak. 

Şirkete bağlı bu tarz bir uygulama zaten bir süredir bekleniyordu. Uygulamanan çalışmalarını bitiren Facebook, yeni Gaming uygulaması konusunda oldukça iddialı duruyor.

İlk olarak Android taraf için piyasaya sürülmesi planlanan Facebook Gaming'in daha sonra iOS kullanıcıları için sunulacağı aktarılıyor.